Odjezd na tábor 2022

Napsal Pavel Sedlák .

Sraz dětí před odjezdem na tábor je 2. 7. 2022 ve 12.30 hod na Masarykově náměstí před prodejnou OPTIKY. Odjezd autobusu je ve 13.00 hod. Nezapomeňte při odjezdu odevzdat všechny dokumenty. Ahoj na táboře!

INFO Veverek k poslední schůzce roku

Napsal Marketa Bartušková .

"No to se ví, zase se sejdem...."
A je to tady, za pár dní končí školní rok a také ten "náš" zálesácký. Téměř se všemi se ještě potkáme v červenci na táboře Pod Horkou, kde nás určitě čeká spousta zábavy, ale i rozcvičky, noční hlídky....Doufáme, že jsme si ten rok vzájemně užili a získali nové zálesácké znalosti a dovednosti. Ve středu 29.6.2022 se sejdeme na poslední veverkovské schůzce a prodloužíme si ji do osmé hodiny večerní. Chtělo by to vzít si s sebou nějakou sváču, dostatek pití, na sebe sportovní oblečení dle počasí, šátek, tužku/propisku a blok/sešit. Zkusíme prozkoumat jinou část Chrudimě kromě parku, pobavit se při hrách a soutěžích....
A pokud budete mít zájem pokračovat v Zálesáku, tak si můžeme zanotovat "No to se ví, zase se sejdem.." a to první středu v září od 16 hod. na obvyklém místě před klubovnou.
Přejeme vám pohodový konec školního roku, tábor plný zážitků a super prázdniny...

Nakládání a druhé stavění tábora 2022

Napsal Pavel Sedlák .

Druhé stavění tábora se uskuteční 25. 6. 2022, začínáme v sobotu v 9.00. V pátek 24. 6. od 17.30 nakládáme táborový materiál u klubovny Na Rozhledně. Pokud nemůžete na stavění, pojďte pomoci alespoň při nakládání, každá ruka je dobrá, beden je moc.

První stavění tábora 2022

Napsal Pavel Sedlák .

Připomínám, o víkendu 18. 6. proběhne první stavění tábora. Prosíme všechny rodiče, aby přispěli svou pomocí při brigádě 18. nebo 25. 6. 2022 tj. soboty, kdy budeme stavět vlastními silami tábor a budovat mnoho dalších zařízení na tábořišti. Začátek stavění je v 9.00. Vlastní nářadí: sekera, kladivo, kleště, klíč č. 10 a akuvrtačka s nástavcem č. 10 - vítány.

Středisková táborová rada 2022

Napsal Pavel Sedlák .

Ve čtvrtek 26. 5. 2022 od 18:00 v klubovně Na Rozhledně se uskuteční táborová středisková rada. Těším se na velkou účast.

Čištění táborové studny 2022

Napsal Ondřej Bartušek .

Tábor už se blíží a tak v sobotu 7. 5. proběhlo čištění táborové studny. Velké díky patří opět Marketě a Jardovi. Ve fotogalerii můžete mrknout na pár fotek.

Velikonoční výprava Berušek

Napsal Ondřej Bartušek .

Letošní velikonoční prázdniny jsme strávili na výpravě v Křižánkách. Příjezd výjimečně proběhl hladce. Tým M (místní ve složení Alča, Viki a Lůca) dorazil na tábořiště vlakem a tým N (naplaveniny pod vedením Strejdy) osobním autobusem. Na tábořišti jsme utrpěli šok ze ztráty lesa na umývárnách a bývalém lanovém centru. Se slzami v očích jsme větve ve volné chvíli odklidili na stranu a zatopili s nimi večer pod buřtíky. S nadcházejícím večerem jsme se od ohýnku přesunuli do maringotky, kde jsme pokračovali v debatě a zpěvu.

V sobotu po brzkém budíčku a kruté rozcvičce jsme vyrazili do Sněžného přes Buchtův kopec na zákuskové hody do cukrárny. Na louce do Blatin jsme secvičily gymnastickou sestavu na balíkách sena a zahráli si ocásky. Vyčerpaní a znavení jsme došli do tábora a s radostí vyrazili na noční romantický orienťák za svitu měsíce. Nejrychlejší byla Anička s Viki, druhé místo obsadily Verča s Lůcou, třetí Áňa se Strejdou a čtvrté místo si zasloužily Evík s Eliškou.

Nedělní ráno bylo opět kruté. Opalování na nově vzniklém plácku a poklidné snídání jsme si všichni užili, stejně jako střílení paintballovou pistolí do zapomenutých vajíček jiného oddílu. Hra „Sestřel si své vejce“ se všem moc líbila, ale bohužel se náš hvězdný oddíl začal pomalu „rozpadat“. Naše hudební virtuózka z konzervatoře musela odjet domů, aby mohla trénovat. Abychom zahnali smutek, šli jsme slaňovat Žehličku, sousedku Čtyř palic. Večer nás opustily další Berušky (hlavní drbny oddílu Evík, Anička a Eliška) a na večerní program nás zůstalo pouze pět včetně náčelníků. Večer jsme vysílali kouřové signály, bohužel se odpověď zatím nedostavila a rozšířili jsme si hudební repertoár.

V pondělí ráno nás Strejda mile překvapil výbornou snídaní pro nejodolnější jádro oddílu -> palačinkami s domácí marmeládou. Pak nás čekalo balení, uklízení a smutné loučení. Po přesunu do civilizace jsme se rozletěli každá svým směrem.

Další výpravě třikrát hurá a jak praví jedno z našich hesel: „Co se stane na výpravě, to tam taky zůstane!“

Zapsaly přeživší Viki, Verča a Áňa

Fotogalerie z výpravy zde.