Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:12
Celkem:99912

Táborová povídka 2018 Ríši Sedláka

Risa SedlakProbudil jsem do hezkého táborového rána. Na vteřinu bylo hezké. Dokud mi nedošlo, že místo rozcvičky bude koupání v ledové Svatce. ,,Brrr.‘‘ Už cestou mi byla zima. Jeden z nováčků chtěl dokázat svou odvahu a skočit do Svratky šipku. Bylo nám jasné, že zasadí ,,mrkve‘‘. A taky že jo. Zavolali jsme táborovou zdravotnici Soňku a ta zdravého nešťastníka odvedla na zdravotku. Zbytek ranní koupele proběhl bez brutálních katastrof. Náčelník prohlásil: ,,To nám ten den hezky začíná!‘‘

Zazněla píšťalka a křik denní hlídky: ,,Příprava na snídani!‘‘ Hledám hrnek. Když jsem ho našel, byl celý od kakaa ze včera. To bude zase průšvih! No, nakonec to nebylo tak strašné. Podařilo se mi špinavý hrnek vytřít trávou. ,,Jsem prase? ‘‘ ,, Nebo ne?‘‘ ,,Ani ne ….‘‘ K snídani byl chlupatý chleba. Chutnal mi, ale kakao jsem si moc neužil, mělo pachuť po trávě.

Následoval nástup. Nic zajímavého. Zato po nástupu je na programu nejobávanější část dne – prohlídka stanů!!! Se sousedem se snažíme na poslední chvíli uklidit, ale moc to nejde. Ešus, lžička, příbor, vše je zamaštěné a špína nechce dolů. Kufr vypadá jak po výbuchu bomby. Při srovnání jedné části vyhřezne jiná. A se skříňkou to je podobné. Navíc mi soused hodí na postel svou slupku od banánu a tak si ji chvíli přehazujeme ze strany na stranu: ,,Je tvoje, ty ji ukliď!‘‘ ,, Ne, je tvoje!‘‘ ,,Povídám, že je tvoje!‘‘ ,,Co se to tu děje, chlapci?‘‘ Oba ztuhneme – přišel náčelník. ,,Tak copak to tu máme?‘‘ ,, Nádobí hnus!‘‘ Otevřel kufr, vyvalila se na něj tuna zmuchlaného oblečení. A začala letecká show. Ešus, lžíce, hrnek, kufr …vše letělo ven. Teď byl stan krásně uklizený a čistý až na jedno. Na skříňce doslova svítila žlutá banánová slupka. Bylo mi jasné, že to nám jen tak neprojde. ,,Tak to máme mínus pět bodů do oddílového bodování.‘‘ Tím to pro mě ale neskončilo.

Když jsem vylezl ze stanu, chechtala se tam polovina tábora: ,, Neuletělo ti něco?‘‘ ,,Jak jsi naučil ešus létat?‘‘ posmívali se jedni. ,,Tak za tu slupku mínus padesát bodů‘‘ hráli jiní náčelníka. Nakonec mi kamarádi pomohli s úklidem a ještě dlouho jsme se tomu smáli.  

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.

Kalendář

říjen 2019
Ne Po Út St Čt So
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek