Události Krakenů

Halové hry
23. listopad, sobota
Celodenní událost
Vánoční Křižánky
22. prosince, neděle
Celodenní událost

Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:19
Celkem:101430

Výprava aneb Krakeni na cestě za planetami

Krakeni2019Jako každé podzimní prázdniny jsme letos vyrazili na všemi očekávanou výpravu. Naší základnou se opět stala naše chalupa na Františkách, ovšem tentokrát jsme se vyprali vlakem. Ten nás ve večerních hodinách dovezl do Pusté Kamenice, odkud jsme se vyzdobeni svíticími náramky přesunuli po svých až do František. Noční bojovka na začátek, kdy jsme měli za úkol zapamatovat si testament Jana Jindřicha z Lipky, bavila každého trochu jinak. Než k ní ale došlo, tak si naši náčelníci vyzkoušeli hru ‚,Najdi svůj oddíl, který se chce vyhnout venkovní aktivitě,,. Mimo bojovky nechyběla ani degustace sladkých i slaných dobrot, stolní hra Dixit a dlouhé povídání.

Ráno po snídani jsme se vydali na nedalekou rozhlednu Terezku, kam jsme také všichni s větším či menším strachem vyšplhali. Na obídek jsme se zastavili v blízké Proseči v restauraci  U Toulovce, kde jsme si pochutnali na výtečných specialitách. Dále naše kroky směřovali za hlavní cílem naší vycházky – na Planetární stezku. Na začátku byl velký model Slunce a dále pokračovali o něco menší modely jednotlivých planet a dalších důležitých těles Sluneční soustavy. Nás ale nejvíce zaujala, světe div se, venkovní posilovna u místní základní školy, kterou jsme využili trochu alternativním způsobem. Schválně někdy vyzkoušejte nacpat se do vnitřku obří pneumatiky a nechat se roztočit. Zážitek to bude jistě nezapomenutelný.

Po návratu nás čekal krátký odpočinek a hned další hra, tentokrát jsme byli ve dvojici svázáni šátkem a ve dvou týmech jsme museli běhat k lístečkům s úryvky textu, ty si zapamatovat a poté z nich složit celou zprávu. V chalupě jsme poté pokračovali stavbou výškových budov z dřevíček a hrou Hádej, kdo jsem. Další den ráno se k snídani podávali lívance s jahodovým džemem. Poté už probíhalo jen balení a uklízení. A pak hurá na vlak zpět do Chrudimi.

Výprava se jako vždy povedla a všichni jsme si ji náramně užili. Tak snad bude ta další dřív než zase za rok.

S čistou myslí a sluncem v duši zapsal Kuba.

Kalendář Krakenů

listopad 2019
Ne Po Út St Čt So
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek