Události Koloušků

2.stavění tábora
22. června, sobota
Celodenní událost
48.ročník letního tábora
29. června, sobota
Celodenní událost
Manitou Železné hory
17. srpna, sobota
Celodenní událost

Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:10
Celkem:94515

Jeleni v kutnohorském podzemí

Jeleni podzemiV úterý 12.2. Jeleni vyrazili na výlet do Kutné Hory. Během procházky po historickém centru je však přepadla neznámá skupina maskovaných lumpů a spoutané naložila do svojí dodávky. Jeleni se pak probudili uprostřed kutnohorských katakomb, připoutání k řetězu s vyhlídkami, že už nikdy neuvidí denní světlo. Naopak spíš skončí na oltáři jako oběti náboženských fanatiků, kteří je unesli.
Naštěstí se projevila odvaha a vynalézavost našich nadějí. Ti během tříhodinovém boje se všemožnými pastmi, šiframi a nástrahami posbírali dostatek indicií na to, aby našli tajný východ, opustili temnou svatyni a zachránili životy svoje i svých náčelníků.
Aneb i tak by se dal shrnout úterní večer, kdy Jeleni vyrazili do Kutné Hory na únikovku vytvořenou zálesáky z Čáslavi. Na děti (a náčelníky) tam čekal podzemní komplex naplněný úkoly, šiframi a hádankami se kterými si všichni zdatně poradili a úspěšně tak uprchli ze spárů fanatiků. Ještě jednou díky moc Zálesák - středisko Čáslav.

Zimní táboření Jelenů 2018

vpred2016O víkendu 8. - 9. 12. čeká oddíl Jelenů zimní táboření na Křižánkách. Odjezd je v sobotu ve 14:00 od klubovny. Na Křižánky se dopravíme všichni společně auty. Návrat bude v neděli po obědě. Nezapomeňte si zabalit teplé oblečení, spacák a jídlo. Večer by jsme si zkusili něco opéct na ohni, ale to všechno záleží na počasí. Bližší informace si povíme v pondělí na schůzce.

P.S.: Původně slíbenou výpravu do Brna nerušíme, jen se posouvá na leden nebo únor

První Kolouší schůzka v září 2018

KOL 10I když je nám líto, že prázdniny už skutečně končí, doufáme, že obnovení schůzek bude alespoň pro někoho dostatečnou útěchou :) První letošní Kolouší schůzka se bude konat v pondělí 3. září od 16:30 hodin. Sraz jako vždycky před klubovnou u muzea. 

Těšíme se na Vás všechny!

Táboníci jedou tábořit

KolousiBlíží se konec školního roku, se kterým zase něco nového začíná. Tím něčím je samozřejmě náš milovaný tábor. Tak chystejte spacáky, brzy vyrážíme!

Jarní volno

kolousci2016

Po krátké konzultaci s děmi jsme usoudili, že na pondělí 30.4. a 7.5. dáme Kolouchům stejně jako většina škol volno a sejdeme se zase 14.5. Užijte si se navzájem v krásném jarním počasí :)

Kolouščí Orientace 2018

javV sobotu 24. března proběhlo oblíbené Zálesácké Bingo. Kolouši měli sice individuální smůlu, zato rozdrtili ostatní oddíly ve vzájemných soutěžích. Když se všechny ceny rozdaly, odebrali jsme se všichni do klubovny, kam nám Míša objednala pizzu k obědu. Losem byly určeny soutěžní dvojice. Každá dostala složku s mapou, pomůckami a zašifrovaná místa, kam se má vypravit. V doprovodu dospělých průvodců pak všechny týmy vyrazily za splněním zadaného úkolu, a sice  s pomocí mapy obejít všechna vyznačená místa a na nich si udělat společnou fotku. Závěrečný úkol, kdy pomocí tří slov měl každý tým trefit do cíle, stihnula pouze dvojice Jura a Vítek, stali se tudíž vítězi Koloušího městského orienťáku. Druzí se umístili Anička s Ríšou, kterým scházela jen jedna běžná kontrola. Třetí pak skončil dívčí tým Janičky s Terezkou, kterým se podle mapy moc po Chrudimi chodit nechtělo. Především všem děkujeme za účast, doufáme, že se všem akce líbila a dala nám nové zážitky i dovednosti. 

Nezapomeňte!

keltska vesnice

V sobotu 24.3. v 8:45 sraz na náměstíčku před Vodními zdroji. S sebou dvě koruny na tiket, tužku a nějakou podložku, aby se Vám lépe psalo. Jelikož se po bingu přesuneme na společný oběd, vemte si těch peněz víc :) Poté proběhne již ohlášený malý orienťáček po Chrudimi. Oblečte se proto sportovně, přibalte rezervní tužku, blok, pomůcky, buzolu, pití, případně malou svačinku a výjimečně mobil.

 

Předpokládaný konec akce v 16:00 u klubovny u muzea. Případné změny se pokusíme včas hlásit přes mobil. Těžko se to odhaduje :)

Vytuněné bingo

kolousci2016

V sobotu 24.3. pořádá středisko tradiční Zálesácké bingo. Sraz v 8:45 na náměstíčku před Vodními zdroji. Samotná akce začíá v 9:00. Kolouši ale neskončí s ostatními před obědem a vydají se za další zábavou. Nejprve si skočíme na pizzu, aby nám při tom nekručelo v žaludku. Poté se rozdělíme do týmů a vyrazíme na malý orienťák s úkoly po Chrudimi. Předpokládaný konec akce bude kolem 16:00, bude upřesněno. Případnou neúčast dětí, prosíme, hlaste předem! (Ale předpokládáme, že půjdou všichni :)

První schůzka v roce 2018

kolousciPrvní schůzka v novém roce 2018 se uskuteční v klubovně u muzea 8.1. :) Těšíme se na všechny a na vyprávění zážitků od stromečku i z prázdnin!

Vánoční schůzka Koloušků 2017

vanoce

Přejeme všem krásné Vánoce, kromě dárků i spokojenost a dobrou společnost, a do nového roku spoustu pěkných zážitků, pevné zdraví i nervy a radost do každého počínání :) U Kolouchů Ježíšek už byl a přinesl krásné ručně dělané dárky. Chválíme všechny šikuly, kteří opravdu věnovali výrobě dárku část svého času!

Co s sebou na Vánoce

20151214 172002

Milí Kolouši a Koloušice,

příští týden nás čeká vánoční schůzka. Nezapoměňte tedy s sebou vlastnoručně vyrobený a zabalený dáreček, hrníček, čaj, případně cukr nebo citron, aby vám čaj chutnal, malou krabičku vzorků cukroví, abychom porovnali, kde se peče nejlepší, pokud chcete, svíčku na stůl. Umíte-li někdo koledu na nějaký hudební nástroj (kytara, flétna...), vemte jej s sebou, ať si spolu můžeme zazpívat :)

 

Vánoční schůzka se blíží

schuzkaŽe Vánoce přicházejí bylo slyšet už dnes při hře od některých členů. Doufáme, že si také uvědomují úkoly s tím spojené. Na den 18. 12. je totiž plánovaná Kolouší vánoční schůzka :) Prosíme proto s předstihem, aby si všichni vymysleli a VLASTNORUČNĚ vyrobili dárek, který budou moci dát pod stromeček. Jako vždy za námi přijde tajný Ježíšek a nadělí nám dárky podle vylosovaného čísla. Tak myslete při výrobě na kluky i holky, aby se dáreček líbil všem :)

 

Zároveň prosíme všechny, kteří tak ještě neučinili, aby zaplatili registrační poplatek ve výši 100 Kč. Díky!

Kalendář Koloušků

červen 2019
Ne Po Út St Čt So
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek