Události Koloušků

2.stavění tábora
22. června, sobota
Celodenní událost
48.ročník letního tábora
29. června, sobota
Celodenní událost
Manitou Železné hory
17. srpna, sobota
Celodenní událost

Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:10
Celkem:94515

Jeleni v kutnohorském podzemí

Jeleni podzemiV úterý 12.2. Jeleni vyrazili na výlet do Kutné Hory. Během procházky po historickém centru je však přepadla neznámá skupina maskovaných lumpů a spoutané naložila do svojí dodávky. Jeleni se pak probudili uprostřed kutnohorských katakomb, připoutání k řetězu s vyhlídkami, že už nikdy neuvidí denní světlo. Naopak spíš skončí na oltáři jako oběti náboženských fanatiků, kteří je unesli.
Naštěstí se projevila odvaha a vynalézavost našich nadějí. Ti během tříhodinovém boje se všemožnými pastmi, šiframi a nástrahami posbírali dostatek indicií na to, aby našli tajný východ, opustili temnou svatyni a zachránili životy svoje i svých náčelníků.
Aneb i tak by se dal shrnout úterní večer, kdy Jeleni vyrazili do Kutné Hory na únikovku vytvořenou zálesáky z Čáslavi. Na děti (a náčelníky) tam čekal podzemní komplex naplněný úkoly, šiframi a hádankami se kterými si všichni zdatně poradili a úspěšně tak uprchli ze spárů fanatiků. Ještě jednou díky moc Zálesák - středisko Čáslav.

Zimní táboření Jelenů 2018

vpred2016O víkendu 8. - 9. 12. čeká oddíl Jelenů zimní táboření na Křižánkách. Odjezd je v sobotu ve 14:00 od klubovny. Na Křižánky se dopravíme všichni společně auty. Návrat bude v neděli po obědě. Nezapomeňte si zabalit teplé oblečení, spacák a jídlo. Večer by jsme si zkusili něco opéct na ohni, ale to všechno záleží na počasí. Bližší informace si povíme v pondělí na schůzce.

P.S.: Původně slíbenou výpravu do Brna nerušíme, jen se posouvá na leden nebo únor

První Kolouší schůzka v září 2018

KOL 10I když je nám líto, že prázdniny už skutečně končí, doufáme, že obnovení schůzek bude alespoň pro někoho dostatečnou útěchou :) První letošní Kolouší schůzka se bude konat v pondělí 3. září od 16:30 hodin. Sraz jako vždycky před klubovnou u muzea. 

Těšíme se na Vás všechny!

Kolouščí Orientace 2018

javV sobotu 24. března proběhlo oblíbené Zálesácké Bingo. Kolouši měli sice individuální smůlu, zato rozdrtili ostatní oddíly ve vzájemných soutěžích. Když se všechny ceny rozdaly, odebrali jsme se všichni do klubovny, kam nám Míša objednala pizzu k obědu. Losem byly určeny soutěžní dvojice. Každá dostala složku s mapou, pomůckami a zašifrovaná místa, kam se má vypravit. V doprovodu dospělých průvodců pak všechny týmy vyrazily za splněním zadaného úkolu, a sice  s pomocí mapy obejít všechna vyznačená místa a na nich si udělat společnou fotku. Závěrečný úkol, kdy pomocí tří slov měl každý tým trefit do cíle, stihnula pouze dvojice Jura a Vítek, stali se tudíž vítězi Koloušího městského orienťáku. Druzí se umístili Anička s Ríšou, kterým scházela jen jedna běžná kontrola. Třetí pak skončil dívčí tým Janičky s Terezkou, kterým se podle mapy moc po Chrudimi chodit nechtělo. Především všem děkujeme za účast, doufáme, že se všem akce líbila a dala nám nové zážitky i dovednosti. 

Kolouší střílečka

lasergameV sobotu 7.10. jsme vyrazili vlakem do Pradubic, kde bylo naším cílem hřiště na laser game. Rozdělili jsme se do dvou skupinek a tak si mohli zahrát i náčelníci :) První hru vyhrál Vítek, ve druhé nekompromisně všechny rozstřílela Míša. I když jsme při běhací šifře v parku zmokli, výlet se nám moc líbil a Kolouchům snad též. 

Chtěli bychom ovšem poprosit rodiče, aby nám vždy při podobné akci hlásili, jestli jejich dítě pojede, měli jsme odezvu jen od pěti dětí, takže se málem stalo, že by si všichni nezahráli, protože hřiště je omezeno na deset hráčů a Koloušků přišlo jedenáct (za což jsme ovšem rádi!). Naštěstí jiní lidé nepřišli a my si zabrali jejich hrací čas. Tak příště prosíme reakci, ať víme. Taktéž, máte-li chvilku, omluvte prosím děti, když budou chybět i na schůzce. Na tel. číslech: Míša- 777 764 540; Terka-606 810 610, nebo i mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. (Samozřejmě stačí vybrat jednu z možností.) Díky moc za spolupráci!

První schůzka pro nejmenší

kolousciŠkolní rok už prosvištěl startovní rovinkou a my se vezeme dál s ním. Na úterý 12. září 16:00 se plánuje první samostatná schůzka nejmenších. Určitě přijďte a vemte i kamarády, o legraci bude postaráno. Tato událost se týká především prvňáčků a druháčků :) (A některých dalších nováčků.)

Nový oddíl pro nejmenší

Terezka kol

Pro nováčky a některé nejmenší stávající členy Kolouchů se rozjíždí nový oddíl s hvězdným vedením. Jejich schůzky budou probíhat v úterý od 16:00. První týden školního roku se, prosím, sejdeme všichni dohromady v pondělí v 16:30 a děti do skupin rozdělíme. V novém čase pak zahájí nejmenší oddíl své pravidelné schůzky až 12. září.

P.S.: Kdo neví, na schůzky si děti vždy vyzvedáváme před klubovnou, tj. před šedivým domem naproti muzeu.

Kolouší schůzky v novém školním roce

kolousciI když je nám líto, že prázdniny už skutečně končí, doufáme, že obnovení schůzek bude alespoň pro někoho dostatečnou útěchou :) První letošní Kolouší schůzka se bude konat 4. září od 16:30. Sraz jako vždycky před klubovnou u muzea.
Pozor, letos máme ještě jednu důležitou zprávu! Pro nováčky a některé nejmenší stávající členy Kolouchů se rozjíždí nový oddíl s hvězdným vedením. Jejich schůzky budou probíhat v úterý od 16:00. První týden školního roku se, prosím, sejdeme všichni dohromady a děti do skupin rozdělíme. V novém čase pak zahájí nejmenší oddíl své pravidelné schůzky až 12. září.

Těšíme se na Vás všechny!

Pravýprava Koloušků

keltska vesniceV sobotu 8. dubna jsme se v Chrudimi naskládali, díky malým Kolouším údům bez problémů, do minibusu a vyrazili směr Nasavrky. Tady jsme nakoukli do keltské vesnice, kde nám slečna průvodkyně předvedla spoustu řemesel a zodpověděla zvídavé otázky. Poté jsme se vydali z kopečka, prošli částí Pekla, kde jsme obdivovali vyřezávaná i živá zvířata, na Krkanku. Tímto děkujeme za pohostinství Palouku, především chaty Na Sekyrce. Po opečených buřtech, jablcích, rohlících i mashmalownech následovala šifra. Protože nás ještě čekala dlouhá cesta vykročili jsme s mapou po turistické trase a jen se udiveně rozhlíželi kolem, jak krásně všude pučí jaro :) Nakonec jsme zdárně dorazili, až na dva odpadlíky, do Škrovádu, kde už si nás nabrala auta rodičů, aby nechala ulevit unaveným nohám.

Věříme, že se všem výprava líbila, přestože jsme nestihli tolik her, kolik jsme chtěli. Děkujeme za hojnou účast a zase někdy!

Schůzka Koloušků 30. 1. 2017

kolousci leden17V pondělí na schůzce měli Koloušci velkou kreslící soutěž. Ve fotogalerii můžete mrknout na fotky. Náčelnice byly na schůzce téměř komletní včetně Terky, která se vrátila ze zahraniční stáže a přivezla dětem sladkou odměnu z Belgie.

Fotky z podzimních schůzek Koloušků 2016

KOL 10V naší fotogalerii můžete mrknout na fotky z podzimních schůzek Koloušků. Ve fotogalerii najdete fotky z klubovny i z parku.

Jarní výprava Koloušků 2016

kolousci20168. 5. 2016 vyrazili Koloušci na výpravu na Podhůru. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z jejich celodenního tábornického a sportovního řádění. Fotila Pája.

Kalendář Koloušků

červen 2019
Ne Po Út St Čt So
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek