Události Veverek

Žádné události

Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:7
Celkem:88945

Hezké svátky!!!

PF2019Přejeme všem veverkám i neveverkám hezké svátky a pohodový nový rok!!!

 

Mrkněte na fotky z vánoční schůzky - zde!

Vánoční schůzka 2018-kdy,kde a co?

m IMG 036619.prosince 2018 - poslední schůzka letošního roku

V klubovně u Pepíka od 16:00 do 17:30hod.

Nezapomeňte: vlastnoručně vyrobený dárek=NEKUPOVANÝ, hrnek, lžičku, čajík a vše co k němu máte rádi, cukrovíčko, svíčku se svícnem a hlavně vánoční náladu!!!

Podzimní vevevýprava 20. 10. 2018

IMG 1771

Výprava v číslech: nachodili jsme cca 22 466 kroků, délka trasy 17,97 km, v přírodě pobyli 8 hodin.

V „autobusu“ se 17místy na sezení a 10místy na stání cestovalo víc jak 40 pasažérů a tak Marketa s Aničkou dorazily do Nasavrk s krátkým zpožděním, neboť se v Chrudimi řešila nedostatečná kapacita autobusu pro tolik zájemců o cestu na Vysočinu. V Nasa přestoupili Pavlíci. Když jsme přijeli do Hlinska, šli jsme k řece. Marketa vyhlásila hru, kterou budeme hrát po celou dobu výpravy – „ANO-NE“. Šli jsme dále po zelené TZ, 1x jsme se ztratili a museli se vrátit. Za vlekem jsme našli starou pneu a kouleli ji z kopce. Matouš sbíral náhradní díly na auto. U mostku před Vítanovem jsme hráli další hry. Opět se nám ztratila značka, ale po chvíli hledání jsme na ni narazili. Procházeli jsme přírodní bránou z bříz. Došli jsme na křižovatku s odpočívadlem, kde jsme měli testík o jídlech z brambor. Úspěšnost byla malá. Poté nás kousek za Královou pilou čekal příjemný okamžik dne – oběd. Opekli jsme si velké klobásy na malém ohýnku. Pokračovali jsme podél lesa a na louce před Veselým kopcem hráli další bramborové hry. Na Veselém kopci nás zaujalo nejvíce dětské hřiště s koňským spřežením. Po zbytek cesty kolem židovského hřbitova, golfového hřiště a rybníků se již nic zásadního nedělo. Krátce před pátou hodinou nás odvezl „velký“ autobus z Trhové Kamenice domů. Na fotky mrkněte zde.

Zapsáno společně na schůzce.

Nové fotky září-říjen

phoca thumb l img 1686Mrkněte na fotky z podzimních schůzek.

Podzimní výprava-kdy, kde a co?

draci

sobota 20.10.2018

Sraz? Chrudimáci v 8:20 na nádraží BUS-stanoviště č. 9 - odjezd autobusu 8.33hod.-směr Nasavrky, tam na náměstí v 8:51 přistupuje Nasavrcká sekce a pokračujeme v jízdě až do Hlinska.
Rozchod? Nasavrky - cca 17 hod, CR - cca 17:19 vždy po příjezdu busu

Co na sebe? Oblečení dle počasí, pořádné botky-samochodky, nezapomeňte náhradní tepláky a ponožky, rukavice, čepici

Co do baťohu? To náhradní oblečení, sváču, pití - kdocorád na opeční na ohni :-), šátek, pláštěnku, tužku+papír, průkazku pojištěnce/ stačí kopie/ a 30 Kč / prosíme přesně-děkujeme /. Další důležitá věc, kterou si přibalte je brambora!!!

Co nás čeká? Putování podzimní Vysočinou, spousta her a zábavy a určitě super počasí.

Těšíme se A+M+F!!!

První schůzka Veverek v září 2018

m P1160292Prázdniny vám pomalu končí a začínáte se netěšit na školu. Tak si prázdniny ještě prodloužíme. První schůzka Veverek proběhne až ve středu 19. září. Sejdeme se pod Pepíkem ve čtyři. Doražte!

Sejdeme se na táboře

m P1160292Máme za sebou poslední schůzku v roce a opět jsme si ji pořádně osladili.

Teď následuje domácí příprava na tábor a od soboty 30.6. pak očekávaných 15 dní v křížáneckých lesích. Nezapomeňte na "mušketýrský" obleček. Do kufru přibalte pohodovou náladu a v batohu počítejte s místem pro nové zážitky.

Pochvala za Drsoně 2018

drson18Nesmíme zapomenout pochválit naši drsoňovou hlídku ve složení Fanda a Lukáš za zvládnutí nočního putování. Doufáme, že si to kluci užili a příští rok budou mít další posilu!!

Připomínáme jarní program

IMG 0938V sobotu 31.3. se uvidíme na ledě Chrudimského zimáku.

Další víkend pak na Drsoňovi (v noci ze soboty 7.4. na neděli 8.4.) počítáme s jednou Vevehlídkou. Nezapomeňte na "podepsaný" souhlas rodičů!!

No a v květnu ještě tradiční Májovka(výprava). Termín domluvíme.

 

Na fotky z poslední březnové schůzky se koukněte zde.

 

Přejeme hezké velikonoční prázdniny a pořádnou koledu!

 

 

Veverky na bowlingu aneb Veveden 2018

bowlingLetošní Veveden se opět podařil. Po tradičním zálesáckém hazardu (Bingu) jsme se zašli posilnit na pizzu a pak vyrazili na bowling k Hasičárně. Po počátečních zkušebních hodech už nám to všem šlo. Ještě pár her a budeme mistři. Fotky najdete zde. Mrkněte!

Veverky v Praze 2018 - jak bylo

pha18V sobotu 17.2. jsme nastoupili na vlak do Pardubic a tam přestoupili na rychlík do Prahy. Došli jsme k mapě a hádali jsme se kam dál. Nakonec jsme vyrazili k Národnímu muzeu, kde jsme spekulovali o postavení jeřábu. Po dobu naší výpravy muzeum zůstalo zachováno, tudíž jsme usoudili, že jeřáb je bezpečný. Dále jsme se ubírali přes Tylovo náměstí k protiatomovému bunkru Folimanka. Tento bunkr je plně funkční (záchody splachovaly). Po důkladném prozkoumání všech tajů a zákoutí jsme se přesunuli pod Nuselský most. Zde jsme otestovali místní dětské hřiště a dopřáli si malou svačinu. Naše další kroky směřovaly na Vyšehrad. V 12:00 hodin jsme se zúčastnili prohlídky, která zahrnovala historii pražských bran a průzkum kasemat. Poté jsme se vydali na prohlídku Vyšehradského parku. Když jsme se dost pokochali výhledy, sešli jsme dolů k břehům Vltavy. Navštívili jsme místní farmářské trhy na nábřeží a poobědvali v KFC. Posilněni jsme se vydali hledat nejužší uličku v Praze a tradičně si přejít Karlův most. Uličkami starého města jsme se proplétali až na Staroměstské náměstí. Místo orloje byla hlavní atrakcí skupina pouličních umělců v kostýmech obřích ledních medvědů a lva. Cestou na nádraží jsme navštívily obrovské hračkářství, kde nás více než hračky šokovaly ceny. Závěrem naší cesty bylo to, že jsme našli a usedli do vlaku směrem domů a hned dali dohromady zápis do kroniky. V Praze je blaze ale draze.  Na fotky mrkněte zde.      

Veverky v Praze 2018 - kdy, kde a co?

phaaUž se to blíží - sobota 17.2.2018

Sraz: v 7:30 hod. před nádražím ČD pod modrou cedulí Chrudim, vlak jede v 7:44hod. Víme, je to brzy, ale to zvládneme

Návrat: zase mašinkou, v Chrudimi má být dle platného jízdního řádu dvacettři minuty po sedmé /19:23/

...

Nezapomeňte: 150 korunek / prosíme přesně, děkujeme /, tužku, papír. POZOR!! Opět se odpouští pláštěnka.

Dále se doporučuje: ohoz dle typu akce, nějaký dlabanec a pití na celý den, další peněžní prostředky dle stavu osobních či rodinných kont, fotoaparát, mobil, průkaz pojištěnce/stačí kopie, dobrá nálada.

POZOR!! Pro využití co nejvyšší slevy jízdného je potřeba průkazka s fotkou.

Co nás čeká a nemine: Tentokrát se zaměříme na zajímavosti pražského podzemí, přesto o nadzemní část nepřijdete!!!

Tak, hurááá na Prahu!!!

Kalendář Veverek

leden 2019
Ne Po Út St Čt So
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek