Kóta X 2015 poslední výzva

Napsal Ondřej Bartušek .

kotaPřipomínám, ve dnech 19. - 20. 9. 2015 se uskuteční další ročník akce Boj o Kótu X. Zájemci o účast nahlaste se obratem Pavlovi. Pokud necete bojovat, potřeba jsou i rozhodčí. Více informací najdete na www.kotax.cz.

Kóta X 2015

Napsal Ondřej Bartušek .

kotaVe dnech 19. - 20. 9. 2015 se uskuteční další ročník akce Boj o Kótu X. Zájemci o účast nahlaste se Pavlovi do 11. 9. 12:00. Více informací najdete na www.kotax.cz.

Výsledky Boje o kótu X 2014

Napsal Ondřej Bartušek .

paintball zbranO víkendu 13. - 14. 9. 2014 proběhl další ročník akce Boj o Kótu X 2014. Jak uvádí stránky www.kotax.cz, kótou byla hráz na říčce jménem Hamerský potok se stavidlem (nedaleko Jindřichova Hradce). Kóta byla situována v sevřeném zalesněném údolí se značným nožstvím velkých balvanů, padlých stromů a celkově velmi členitém terénu. Hráz na potoce jenž měla obrana bránit byl široko daleko jediný přechod přes řeku - do té doby než hrázný na Ratmírovském rybníce zdvihl stavidla a z říčky se stala dravá řeka. Vítězem letošního ročníku se stala jednotka obrany, kde válčili bojovníci ze Zaječic, Čáslavi a kluci z našeho střediska. Velké díky za reprezentaci patří Kubovi, Danovi a Roťovi z oddílu Ježků. Ve fogalerii můžete mrknout na pár fotek.

.

Kubova zpráva z Boje o kótu X 2014

Napsal Ondřej Bartušek .

paintball zbranBoj o kótu X to je, když… Daniel Boháč ráno vstane, uvaří si kakavíško a řekne si, že má super nápad: „pojedeme s klukama na kótu X!“ Hm, a tak jsme jeli.
Od začátku jsem ten jeho nápad miloval, počasí vypadalo strašně, nikdo pořádně nevěděl polohu boje, jen na stránkách v pravém horním rohu krásně svítil nápis Jihočeský kraj a nakonec  jsme museli vstát brzo ráno. Večer před akcí byl taky zajímavý, páč my tři paka z Ježků jsme šli poprvé do tanečních, ovšem problém byl v tom, že ostatní tam šli už po druhé. Naprosto bez jakýchkoli znalostí z minulé lekce jsme zničili tanečnicím boty a Rosťa určitě i chodidla. Po tanečních přišel hrozně těžký úkol – rozvázat kravatu a zabalit si. Co zabalit? Kolik toho zabalit? A nejsem v těch maskáčích tlustej? To byli otázky páteční noci.
Ráno jsme dorazili na Kateřinu, kde nás měl vyzvednout Bohouš a odvést na bojiště. Ještě jsem se stačil Rosťovi a Danovi vysmát, že mají spacáky. V noci jsem se nesmál.
Všichni tři jsme Bohoušovi po pár minutách usnuli v autě. Probudilo nás až prudké zabrzdění. Dojeli jsme do blízkosti Jindřichova Hradce, do země Komáří louky a paseky. Pomohli jsme navigovat Bohouše až do nádraží v Blažejově, kam jsme měli dorazit. Na peróně jsme se dozvěděli, že budeme bránit kótu X. Po chvilce přijel Karel Krbálek a za malý úplatek nám dal zbraně a střelivo, také nám celému týmu sdělil, že budeme bránit přehradu. Zkušenější zálesáci měli jasný plán: „přehradu vypustíme a na celtu se napíše prodej ryb!“
Karlův vtip nebyl daleko od skutečnosti, když jsme uviděli, co vlastně budeme bránit, tak jsme uvažovali na přejmenování hry na Údolí X nebo spíš Údolí smrti. Bránili jsme hrázku na Hamerském potoce. Kopec z jedné strany i z druhé. Později jsme se dozvěděli, místo bylo vybráno zde, protože je to jediné místo, kde se dá potok přejít. Přešla hodina a měli jsme obrovské štěstí. Někde na horním toku otevřeli stavidlo nebo něco podobného a říčka začala prudce téct. Výborně, už jsme bránili jen tři strany. Pak to, ale začalo…zima, déšť, který neustal ani v noci a jen příležitostně nám dal přestávku a drtivá převaha tří útočících týmů. Do večera vše, ale vypadalo pro nás dobře. Měli jsme minimální ztráty a podařilo se nám vyřadit hodně nepřátel, kterým jsme nedovolili se k žluté vlajce ani přiblížit. Jednou nám bohužel zastřelili Rosťíka.
Ve 20 hodin už nebylo v lese vůbec vidět, rozdělili jsme hlídky a šli spát. Záviděl jsem klukům spacáky. Před půlnocí začala hlídat Chrudim, všechno proběhlo v pohodě, až Rosťák uviděl někoho, jak se potuluje okolo tábora, odjistili jsme zbraně a šli na něj. Ze tmy vyletěla první dávka kuliček, Dan jí dostal do stehna a on do ruky. A tak jsme zastřelili našeho spolu bojovníka :). Naše hlídka byla, ale poslední hlídající, další hlídka šla spát do aut, kde je nepřátelé vyřadili, a po hře jsme zjistili, že se taky potulovali okolo našeho tábora, ale nemohli najít vlajku. Měli jsme štěstí.
Ráno bylo krušné, v autech nám padlo hodně lidí. Krutá daň za pohodlí. Dopoledne jsme si, ale vedli výborně i v malém počtu se nám dařilo odrážet útoky nepřátel a před dvanáctou hodinou jsme zastřelili poslední zoufalý útok nepřátel plazící se v potoce. Ve 12:00 kóta X zůstala nedobyta.
I přes počasí, mírné problémy s fair play. Byla hra velice vyrovnaná, plná zvratů a užili si jí obránci i útočníci.

Zapsal Kuba

.

Boj o Kótu X 2014

Napsal Ondřej Bartušek .

kotaVe dnech 13. - 14. 9. 2014 se uskuteční další ročník akce Boj o Kótu X. Zájemci o účast hlaste se Pavlovi. Více informací najdete na www.kotax.cz.

.

Boj o Kótu X 2013

Napsal Ondřej Bartušek .

kotaVe dnech 14. - 15. 9. 2013 se uskuteční další ročník akce Boj o Kótu X. Zájemci o účast hlaste se Drobkovi (). V příloze najdete propozice.

.

Boj o kótu X 2011

Napsal Ondřej Bartušek .

Kóta X 2011 - 17. – 18. 9. 2011
Jak to viděl Drobek

Kóta X byla letos dost náročná. Část našeho teamu už dorazila v pátek kvůli zmapování terénu (pokec v restauraci), zbytek teamu dorazil až druhý den na srazové místo - Zalíbené u Studnice. My jsme první noc přespali ve Studnici na fotbalovém hřišti. Ráno před akcí jsem bohužel zjistil, že mám v teamu o pár lidí méně oproti původním předpokladům. Ale to jsme nakonec jako ostřílení kropiči nebrali jako vážný problém. Ten vznikl až při zajišťování obrany kóty. Na tak malý počet to byl velký prostor, i když na skalách. Velení celé akce jsem předal zkušenějšímu a hodnostně vyššímu veliteli Pavlovi z teamu Ještěrů, protože nejsem tak zběhlý v budování obrany, jsem speeder a to s obranou nemá co dělat :).

Boj o kótu X 2010

Napsal Ondřej Bartušek .

Zpráva o průběhu Kóty X 2010

Protože kamarádům ze Zlína se nepodařilo zorganizovat letošní ročník, tak se akce uskutečnila okolo Komáří paseky, která je nedaleko hlavního tábora, Komáří louky ve dnech 18. – 19. 9. 2010. Kóta byla fajn. Hráli jsme obranu a ubránili jsme ji pouze se čtyřmi „mrtvými“ za oba dva dny, takže slušné skóre.

Boj o kótu X 2009

Napsal Ondřej Bartušek .

Kóta X 19.-20. září 2009 - Žumberk

Dne 19. září v 11:30 jsme se sešli ve Studené Vodě u Zaječic. Pavel s Rosťou nám jako rozhodčí předali zbraně a propozice hry. Byli jsme rozděleni do třech útoků. První útok byl Drobek a jeho paintballový team. Druhý útok byli Zaječáci a třetí my. Obranu tvořili lidi z Brna a Zlína. Ve dvanáct hodin jsme se vydali na naši základnu. Po chvilce se naše hlídka setkala s hlídkou ze Zaječic a od Ještěrů. S nimi se domluvilo, že si dáme sraz ve dvě hodiny na hrázi nedalekého rybníka.

Boj o kótu X 2008

Napsal Ondřej Bartušek .

Kóta X 20.-21. září 2008 - Rozsochatec

Takže Kóta X proběhla, jak je patrné z nadpisu, ze soboty 20. na neděli 21. září poblíž malé vesnice Rozsochatec. Počasíčko bylo dobré, párkrát nám sprchlo, ale jinak fajn. Jako vždycky se nám poskládali čtyři týmy, tři útoky a jedna obrana. Obrana byly lidičky z Brna a útoky byly poskládaný ze střediska Zaječice a Chrudim.