Události Táborníků

Boj o kótu X
15. září, sobota
Celodenní událost
Tráva show
6. října, sobota
Celodenní událost

Vyhledávání

Statistika návštěv

Dnes:49
Celkem:83991

Podkategorie

 • Berušky

  Jsme oddíl Berušek a scházíme se každé pondělí v 16:00. Máme 7 členů, náčelnicemi jsou B. Holubová, B. Kohlová a K. Nováková. Na začátku každé schůzky vyluštíme šifru, poté poznáváme zvířata, rostliny a topografické značky nebo hrajeme hry zaměřené na fyzičku, spolupráci, postřeh a podobně. Hlavně se snažíme, aby se holky něco naučily a zároveň se u toho bavily.

  Zapsala Baruš K.

 • Ježci

  Schůzky bývají každý pátek od 16:30 v klubovně Na Rozhledně. Celkový počet členů je 6 a pokud je přiznivá docházka, věnujeme se i aktivitám, které se Zálesákem na první pohled nesouvisí, nicméně mají na rozvoj jedince v daném konceptu hry (aktivity) pozitivní vliv. Celková činnost oddílu zůstává v rámci pátečních schůzek, výpravy nekonáme z důvodu časového výtížení členů i "náčelníka" (dobrá polovina členů rozšiřuje své dovednosti v ZUŠ, dále tu máme zájmy pod záštitou ČK, SDH, ale i jiné sportovně založené činnosti). Hlavním bodem pro nás zůstává LT a schůzky tedy slouží spíše proto, aby jsme neztratili kontakt s ostatními kamarády ze Zálesáka. I tak je však možné spatřit některé z nás na jiných střediskových akcích v průběhu roku. Pomyslným rádoby náčelníkem oddílu je nějaká Želva.

  Zapsal Želva

 • Koloušci

  Oddíl Koloušků  jsmel založili na přání rodičů straších zálesáků s malými dětmi. Proto se v září zformoval pětičlenný oddílek o třech náčelnicích( Míše, Terce a Lucce). Do října se připojili další malí zálesáčci, tudíž se dnes můžeme pyšnit deseti Koloušky. Scházíme se každé pracovní pondělí ve čtyři hodiny v klubovně naproti muzeu. Celou hodinu poté hrajeme hry a začínáme se učit základní zálesácké dovednosti. Autorem jména oddílu je Kuba, název byl poté po náročném demokratickém hlasování členů i náčelníků přijat již na druhé schůzce.

  Terka

 • Krakeni
 • Sovíci
 • Veverky

  Veverky se již dlouhodobě scházejí na klubovně proti muzeu pravidelně od čtvrté hodiny odpolední do půl šesté. Několik let se jednalo spíše o chlapecký oddíl, ale v současné době jsou řady děvčat posíleny. Také věkové zastoupení je velmi různorodé, což zvyšuje náročnost přípravy programu na jednotlivé schůzky. Úvodní zašifrovaná zpráva s úkolem přechází většinou ve zdokonalování zálesáckých znalostí a dovedností, zbývající čas je naplněn řadou her a soutěží. Na podzim a na jaře probíhají schůzky v městkém parku, v zahradách, na cyklostezce, na dopravním hřišti.…jsou více sportovní a pohybové. Veveří kluci a holky se také účastní táboření na klubovně,  jednodenních a dvoudenních výprav do přírody v blízkém okolí ale zavítají např. i do muzea v Praze a jsou vítáni na všech dalších akcí pořádaných střediskem. Jak dovolí čas, rodiče, nemoc, ostatní aktivity…..dochází na schůzky cca 10 dětí. Tak to jsou Veveveverky.

  Zapsala Anička

 • Bývalé oddíly

Kalendář

srpen 2018
Ne Po Út St Čt So
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Přihlášení

Z našich akcí

Podpořili nás


Chrudim

Netfirmy


Statika Čížek