INFO Veverek k poslední schůzce roku

Napsal Marketa Bartušková .

"No to se ví, zase se sejdem...."
A je to tady, za pár dní končí školní rok a také ten "náš" zálesácký. Téměř se všemi se ještě potkáme v červenci na táboře Pod Horkou, kde nás určitě čeká spousta zábavy, ale i rozcvičky, noční hlídky....Doufáme, že jsme si ten rok vzájemně užili a získali nové zálesácké znalosti a dovednosti. Ve středu 29.6.2022 se sejdeme na poslední veverkovské schůzce a prodloužíme si ji do osmé hodiny večerní. Chtělo by to vzít si s sebou nějakou sváču, dostatek pití, na sebe sportovní oblečení dle počasí, šátek, tužku/propisku a blok/sešit. Zkusíme prozkoumat jinou část Chrudimě kromě parku, pobavit se při hrách a soutěžích....
A pokud budete mít zájem pokračovat v Zálesáku, tak si můžeme zanotovat "No to se ví, zase se sejdem.." a to první středu v září od 16 hod. na obvyklém místě před klubovnou.
Přejeme vám pohodový konec školního roku, tábor plný zážitků a super prázdniny...

VEVE DEN se vydařil

Napsal Marketa Bartušková .

VEVE DEN se vydařil...
Protože:
a) Dorazila prima parta dětí.
b) Bylo krásné slunečné počasí.
c) Veverky vyhrály v BINGU první místo v soutěžích mezi oddíly.

A jak bylo?
Cca třicet minut po osmé hodině se sešlo před klubovnou 10 dětí v doprovodu svých rodičů, karimatek a spacáků, batohů a tašek. Nepotřebné věci zůstaly na klubovně a společně jsme se vydali do Vodních zdrojů na BINGO. Zde za námi dorazil ještě Přemek, bohužel Bořka doma uvěznila nemoc. Necelé 2 hodiny trvalo zaškrtávání vylosovaných čísel, soutěžení mezi oddíly, losování tiketů, jejichž majitelé zkoušeli své štěstí u světelné tabule. I když hlavní cena BINGA skončila u Páti z oddílu Kobry, přesto i Veverky získaly pěkné výhry a spoustu bonbonů.
Před polednem jsme se vrátili zpět do klubovny a snědli si obědové zásoby. Dobalili jsme do batůžků pití, malou sváču a také přezůvky, které se staly součástí i odpoledního programu. Po rozdělení do dvou týmů jsme vyrazili směr cyklostezka do Medlešic. V průběhu celého odpoledne plnily oba týmy nelehké úkoly (člunkový běh, házení do dálky a na cíl, sbírání bot po slepu, přenášení bot přes "nebezpečné" území, apod., nechyběla ani překážková dráha na dětském hřišti). Výpravu v podobě táborové etapovky jsme zakončili malým testíkem a se zapadajícím sluníčkem jsme se vraceli zpět do klubovny. Cestou jsme "přepadli" pizzerii, na místě snědli 4 pizzy a zbývající voňavé krabice jsme si vzali "domů".
Po večeři se ujal slova Fanda a seznámil Veverky s tématikou letošní celotáborové hry. Další dvě hodiny si oba týmy prověřovaly, jak se dobře znají navzájem. Bylo veselo, zvláště, když zástupci týmů měli určit podle hlasu své členy. Čas rychle utíkal, nezbylo než roztáhnout karimatky, vybalit spacáky a připravit se na spaní. Rozloučili jsme se Šímou, který odjížděl domů do Pardubic - měl dnes narozeniny, tak aby byl fit na svoji oslavu. Náročný den zakončil Fanda čtením úryvku z prvního dílu World of Warcraft.
A neděle? Do 24 hodin našeho společně stráveného času zbývalo cca 90 minut, během kterých jsme se nasnídali, zabalili všechny věci, vyhodnotili celou akci a uklidili klubovny. O půl desáté nového času končí veverkovský den.
Děkujeme všem zúčastněným za pěkné chvíle a třeba zase někdy někde příště!

VElký VEverkovský DEN se blíží

Napsal Marketa Bartušková .

VEVE DEN aneb VElký VEverkovský DEN se blíží....

KDY? Sobota 26.3.2022 - neděle 27.3.2022
SRAZ? V sobotu v 8.30 hod. před klubovnou
ROZCHOD? V neděli v 9.30 hod. tamtéž (pozor na změnu času)
CO NÁS ČEKÁ?
- BINGO - hra a soutěže mezi oddíly střediska
- Krátká výprava za město
- Táboření v klubovně
CO NA SEBE? Oblečení dle počasí, pohodlné botky, náhradní tepláky,ponožky, triko, mikina
CO DO BATOHU? To náhradní oblečení, pláštěnku, šátek, sváču, pití, tužku + blok/sešit, přezůvky, 2 Kč na tiket, průkazku pojištěnce (stačí kopie)
CO BUDEME JEŠTĚ POTŘEBOVAT?
- Spacák, karimatku, polštářek, pyžamo, možná i plyšáka..
- Hrníček, několik sáčků čaje, lžičku, citron, cukr apod.
- Hygien. potřeby, ručník
- Dobroty k obědu, na snídani, event. na večeři
- Pití (minerálku, šťávu, džus..)
- Baterku
Doporučujeme 1 větší batoh na zabalení všech věcí, který zůstane na klubovně, 1 menší batůžek, který si vezmou děti na BINGO a pak na výpravu.
Pokud někdo z dětí nechce "tábořit" v klubovně, lze se zúčastnit dopoledního, odpoledního (i večerního) programu a poté jít spát domů. (platí pro malé zálesáky).
Doufáme, že nám bude přát počasí a VEVE DEN si všichni pořádně užijeme.....Náčelníci oddílu

INFO Veverek na březen 2022

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v zimě "nespaly"....navzdory všem opatřením, příkazům a zákazům se pravidelně scházely každou středu a nemuseli jsme žádnou schůzku zrušit. Sice nikdo nikdy nevěděl, zda dorazí i příště a tak se program přizpůsoboval aktuálnímu počtu dětí. Postupně ukládáme do paměti písmenka morse abecedy, někdy lehce zašifrované, TOPO značky, zvířata.a další zálesácké znalosti. Soutěžíme ve vázání (i rozvazování) uzlů. Nechybí ani spousta her a zábavy.
Připomeňme si atmosféru vánoční schůzky prostřednictvím foto.

INFO na březen:

Ve středu 2.3.2022 se schůzka nekoná a opět se setkáme dne 9.3.2022 v obvyklém čase. Pozorně si však zapište datum 13.3.2022 (neděle dopoledne) - střediskové setkání na ledě s ostatním oddíly a náčelníky - Ice show. Další důležité datum je 26.3.2022 (sobota) - dopoledne bychom si zasoutěžili s kamarády z ostatních oddílů střediska na BINGU a následovala by oddílová krátká výprava s netradičním závěrem...Více info na oddílové schůzce.

PŘEJEME VŠEM VEVERKÁM HEZKÉ JARNÍ PRÁZDNINY.

INFO Veverek na prosinec 2021

Napsal Marketa Bartušková .

Vánoční schůzka Veverek v roce 2021 - kdy, kde a co?

22. prosince 2021 - poslední schůzka letošního roku

V klubovně vánočně vyzdobené od 16.00 do 17.30 hod. (nebo možná o pár minut déle.)

Budeme se společně vánočně bavit, každý si donese hrnek, lžičku, čajík a vše, co k němu máte rádi, cukrovíčko a něco malého na dozdobení stolu (svícínek se svíčkou, jablíčko, ořechy apod.) A hlavně nezapomeňte vlastnoručně vyrobený dárek (= nekupovaný, i když jednotlivé "součástky, doplňky" mohou být kupované), ale hlavně, aby udělal radost, kdyby jste takový dárek dostali. Na setkání s vámi se všemi se těší náčelníci.

Veverky v říjnu

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v říjnu kromě pravidelných schůzek vyrazily na první oddílovou výpravu do přírody. A jak bylo? I když jsme neplánovaně vystoupili ve Vrbatově Kostelci, program výpravy to neovlivnilo. Kudy jsme se toulali? Trasa vedla podél potoka Žejbro, který je provázen lesním skalnatým údolím s peřejnatým řečištěm. Zhruba po 2,5 km jsme dorazili na místo zvané Podskala - přírodně zajímavé strmé opukové stěny a barokní kostel. Dále cestou k Horeckému rybníku jsme mohli obdivovat velké skalnaté bloky. Závěrem našeho putování jsme procházeli lipovou alejí, zámeckou zahradou a nádvořím a pokračovali přes náměstí v Chrasti na nedaleké vlakové nádraží. A co se "dělalo"? Po celou dobu výpravy jsme hráli hry a plnili záludné úkoly náčelníků, ať už samostatně nebo ve dvojicích, s míčkem nebo bez. Tým děvčat a tým kluků měl během cesty nasbírat přírodní materiál a vyzkoušet si rozdělání ohýnku. A kdo byl úspěšný - foto napoví zde. Nechybělo ani opékání všeho, co maminky nabalily do batohů.. A co říci závěrem - počasí nám přálo, vysvitlo i sluníčko. Nefoukal však žádný vítr, a tak plánované "překvapení" přesouváme na příští rok...

INFO na listopad

- poslední schůzkou v říjnu jsme se rozloučili s parkem a proto je třeba na další setkání nosit do klubovny přezůvky, propisku, zápisník (sešit, blok.), pastelky..

Dne 27.10.2021 se schůzka nekoná, další bude ve středu 3.11.2021. Pokud budezájem, uskutečnili bychom v druhé půlce listopadu "táboření v klubovně".

Hezké a pohodové podzimní prázdniny přejí náčelníci.

Podzimní výprava - kdy, kde a co

Napsal Marketa Bartušková .

Kdy ? sobota 16.10.2021
Sraz ? v 9.10 hod. před nádražím ČD pod cedulí Chrudim, odjez vlaku v 9.25 hod.
Rozchod? Cca v 17.45 po příjezdu vlaku
Co na sebe? Oblečení dle počasí, pořádné botky-samochodky, nezapomeňte náhradní tepláky a ponožky, event. triko, rukavice, čepici.
Co do batohu? To náhradní oblečení, sváču, pití - kdocorád na opečení na ohni, šátek, pláštěnku, tužku+papír, průkazku pojištěnce (stačí kopie), 20 Kč (prosíme přesně - děkujeme). Další důležitá věc, kterou si přibalte,je jakýkoliv míček o velikosti max 12 cm v průměru.
Co nás čeká? Putování podzimní přírodou, spousta her a zábavy a určitě super počasí.

Veverky v září

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky se v září sešly pravidelně každou středu téměř v plném počtu. Všechny schůzky až na jednu, kdy je déšť zahnal do klubovny, probíhaly v našem známém parku. Různé soutěže v týmech, míčové hry, honičky v mnoha obměnách vyplňovaly 90 minut veveřích setkání a nechyběla ani hra "Na schovávanou".

Info na říjen - pokud bude zájem, uskutečníme podzimní výpravu do nedaleké přírody a to v sobotu 16.10.2021. Podrobnosti po potvrzení účasti.

Krásné podzimní dny přeji náčelníci VEVE.

Veverky potřetí

Napsal Marketa Bartušková .

Už třetí zálesácký rok oddílu Veverek zahajujeme DRUHOU středu v září..Doufáme, že bude "trvat" déle, jak ty předchozí roky a společně si ho užijeme. Dne 8. 9. 2021 v 16.00 hod. na obvyklém místě před naší klubovnou u Komerční banky se s vámi rádi opět setkáme. Přejeme všem Veverkám i neveverkám hezký zbytek prázdnin a úspěšný start do nového školního roku.

Veverky v červnu 2021

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v červnu dorazily na schůzky téměř vždy v plném počtu. Chválíme. Všechna setkání proběhla v Městském parku, na programu byly různé hry a soutěže, nechyběla ani oblíbená hra "na schovávanou" v závěru schůzek. Naposledy se uvidíme v tomto školním roce ve středu 30. června. Je možné, že někteří z vás už vyrazí na prázdniny, tak vám přejeme hezké léto plné dobrodružství, nevšedních zážitků a nových přátelství. S devíti Veverkami se ještě setkáme na táboře. A pak už jen hurá na prázdniny.