VEVE DEN aneb VElký VEverskovský DEN 2023 se blíží....

Napsal Marketa Bartušková .

- Kdy, kde a co..

KDY? Sobota 25.3.2023 - neděle 26.3.2023
SRAZ? V sobotu v 8.30 hod. před klubovnou
ROZCHOD? V neděli v 9.30 hod. tamtéž (pozor na změnu času)
CO NÁS ČEKÁ?
- BINGO - hra a soutěže mezi oddíly střediska
- Krátká výprava
- Táboření v klubovně
CO NA SEBE? Oblečení dle počasí, pohodlné botky, náhradní tepláky,
ponožky, triko, mikina,
CO DO BATOHU? To náhradní oblečení, pláštěnku, šátek, sváču, pití, tužku + blok/sešit, přezůvky, 2 Kč na tiket, průkazku pojištěnce (stačí kopie)
CO BUDEME JEŠTĚ POTŘEBOVAT?
- Spacák, karimatku, polštářek, pyžamo, možná i plyšáka..
- Hrníček, několik sáčků čaje, lžičku, citron, cukr apod.
- Hygien. potřeby, ručník
- Dobroty k obědu, na snídani, event. na večeři
- Pití (minerálku, šťávu, džus..)
- Baterku
Doporučujeme 1 větší batoh na zabalení všech věcí, který zůstane na klubovně. 1 menší batůžek, který si vezmou děti na BINGO a pak na výpravu.
Pokud někdo z dětí nechce "tábořit" v klubovně, lze se zúčastnit dopoledního, odpoledního (i večerního) programu a poté jít spát domů. (platí
pro malé zálesáky.)
Doufáme, že nám bude přát počasí a ten VEVE DEN si všichni pořádně
užijeme.....Náčelníci oddílu.

Vánoční schůzka Veverek v roce 2022 - kdy, kde a co?

Napsal Marketa Bartušková .

21. prosince 2022 - poslední schůzka letošního roku - v klubovně vánočně vyzdobené od 16.00 do 17.45 hod.
Budeme se společně vánočně bavit, každý si donese hrníček, lžičku, čajík a vše, co k němu máte rádi, cukrovíčko a něco malého na dozdobení stolu (svícínek se svíčkou, jablíčko, ořechy apod.) A hlavně nezapomeňte vlastnoručně vyrobený dárek (= nekupovaný, i když jednotlivé "součástky, doplňky" mohou být kupované), ale hlavně, aby udělal radost, kdyby jste takový dárek dostali.
Na setkání s vámi se všemi se těší náčelníci.

JAK BYLO? a JAK BUDE? u Veverek

Napsal Marketa Bartušková .

BYLO - dvanácté táboření v klubovně po dvouleté přestávce, na které mělo dorazit dvanáct Veverek, ale nakonec se Šíma omluvil - horečka ho uvěznila v posteli.
BYLO fajn. Navázali jsme na program minulého táboření a šli pokořit další chrudimské "schody". Tentokráte to byly schody okolo Žižkova náměstí. První úkol probíhal na Širokých schodech - co nejdříve posbírat "trhačky", vyběhnout nahoru a tam z lístečků složit zprávu. Na schodech vedoucí na Školní náměstí všichni běhali na čas a přenášeli cestou míčky a na třetích schodech se zahřály Veverky skákáním snožmo - zde nešlo o rychlost, ale o šikovnost, kdo nejdále donese mezi koleny dřevěný hranolek.
BYLO veselo i v klubovně. Malá svačinka a čaj vrátily Veverkám sílu. Rozdělili jsme se na 4 týmy a soutěžili v hádání slov. Své herecké nadání mohli ukázat při předvádění činností a fantazii rozvíjet při určování předmětů "z minulého století". Největší záludností asi byla psací páska do psacího stroje. Závěrem hádali, co všechno může obsahovat táborový kufřík Markety.
Čas rychle ubíhal, nezbylo než se umýt, převléknout, obsadit svá oblíbená místa, rozbalit karimatky, spacáky, posbírat plyšáky..a snažit se usnout, když ostatní ještě švitoří..
BYLO ráno, následovaly další pokyny - umýt se, zabalit, uklidit klubovny, vylovit snídaňové dobroty, zapít čajem a hurá na vyhodnocení. Tentokrát ze starších dětí si putovní veverka našla "nové hnízdo" u Fandy a z mladších dětí nejvíce bodů získal Přemek, který si vedle veverky ještě odnesl kufřík (společně se Šájou a Laurou). Foto najdete na webu.
Děkujeme všem za vzornou účast a snad brzy ahoj na nějaké další akci oddílu.


BUDE - 7.12.2022 pomikulášská schůzka pod heslem "Vyhraj si svoji pomikulášskou nadílku", která bude prodloužená do 18.00 hod.

BUDE - 21.12.2022 vánoční schůzka se vším tím, co k ní patří jako v předchozích letech, prodloužená do 17.45 hod.

(14.12.2022 běžná schůzka 16.00-17.30 hod.)

VEVERKY v barvách podzimu 2022

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky mají za sebou první 2 měsíce dalšího zálesáckého roku. Chladné září nás zahnalo do klubovny a naopak velmi příjemný sluníčkový říjen jsme strávili v městském parku. Honili jsme se, běhali vpravo, vlevo, podbíhali, přebíhali, vybíjeli se, soutěžili v týmech, s balony, se šátky. Závěr schůzek zpravidla patřil hře "Na schovávanou" v různých obměnách. Chválíme za reprezentaci střediska na setkání Zelenáčů i za vzornou docházku většiny členů oddílu. Připomínáme přezůvky, psací potřeby, zápisník/blok na schůzky v klubovně.

A co nás čeká v listopadu? Znovu po 2 letech obnovená velká veverkovská noc neboli:
12. TÁBOŘENÍ V KLUBOVNĚ - KDY, KDE, CO...?
Sraz v pátek 11. 11. 2022 v 18.15 hod před klubovnou. Rozchod v sobotu 12. 11. 2022 kolem deváté hod - po snídani, vyhodnocení a úklidu klubovny.
Co s sebou: spacák, karimatku, polštářek, oblečení na spaní, "plyšáka", bez kterého neusnete, hygienu, ručník, baterku, malou sváču na posilnění a něco dobrého k snídani, hrníček - lžičku - čaj - cukr - citron - kdo co rád, přezůvky, šátek, psací potřeby, blok/papír. Na sebe teplé oblečení, čepici, rukavice, pevné boty a nezapomeňte si vzít nějakou část oděvu v barvách podzimu, kterou budete mít minimálně 1 hodinu na sobě během táboření..

INFO pro VEVERKY na září 2022

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky, první středa v září, tzn.7.9.2022, se blíží. Přijďte, přiběhněte, přijeďte, doskákejte....v obvyklý čas (tzn. v 16.00 hod.) na obvyklé místo (tzn. klubovna proti Muzeu/KB) a vrhneme se do dalšího zálesáckého roku...

V září by se mělo také uskutečnit setkání středisek Zálesáka v termínu 17.-18.9.2022. Kdo se ještě nepřihlásil a měl by zájem, tak ať se ozve co nejdříve.

Přejeme hezký začátek nového školního roku.

Prázdninové info pro Veverky 2022

Napsal Marketa Bartušková .

Ve dnech 17.-18.9.2022 pořádá středisko Volavka Kolín setkání dětí a náčelníků z ostatních středisek Zálesáka. Na programu zpravidla bývá závod podobný naší Tábornické stezce, večer posezení u ohně s písničkami a programem jednotlivých středisek. V neděli si mohou děti prověřit své síly při kolektivních míčových hrách nebo při jiných soutěžích. Program bude upřesněn. Prosím o zaslání info do konce srpna, zda máte zájem se zúčastnit. Přejeme hezké prázdniny....náčelníci VEVE.

INFO Veverek k poslední schůzce roku

Napsal Marketa Bartušková .

"No to se ví, zase se sejdem...."
A je to tady, za pár dní končí školní rok a také ten "náš" zálesácký. Téměř se všemi se ještě potkáme v červenci na táboře Pod Horkou, kde nás určitě čeká spousta zábavy, ale i rozcvičky, noční hlídky....Doufáme, že jsme si ten rok vzájemně užili a získali nové zálesácké znalosti a dovednosti. Ve středu 29.6.2022 se sejdeme na poslední veverkovské schůzce a prodloužíme si ji do osmé hodiny večerní. Chtělo by to vzít si s sebou nějakou sváču, dostatek pití, na sebe sportovní oblečení dle počasí, šátek, tužku/propisku a blok/sešit. Zkusíme prozkoumat jinou část Chrudimě kromě parku, pobavit se při hrách a soutěžích....
A pokud budete mít zájem pokračovat v Zálesáku, tak si můžeme zanotovat "No to se ví, zase se sejdem.." a to první středu v září od 16 hod. na obvyklém místě před klubovnou.
Přejeme vám pohodový konec školního roku, tábor plný zážitků a super prázdniny...

VEVE DEN se vydařil

Napsal Marketa Bartušková .

VEVE DEN se vydařil...
Protože:
a) Dorazila prima parta dětí.
b) Bylo krásné slunečné počasí.
c) Veverky vyhrály v BINGU první místo v soutěžích mezi oddíly.

A jak bylo?
Cca třicet minut po osmé hodině se sešlo před klubovnou 10 dětí v doprovodu svých rodičů, karimatek a spacáků, batohů a tašek. Nepotřebné věci zůstaly na klubovně a společně jsme se vydali do Vodních zdrojů na BINGO. Zde za námi dorazil ještě Přemek, bohužel Bořka doma uvěznila nemoc. Necelé 2 hodiny trvalo zaškrtávání vylosovaných čísel, soutěžení mezi oddíly, losování tiketů, jejichž majitelé zkoušeli své štěstí u světelné tabule. I když hlavní cena BINGA skončila u Páti z oddílu Kobry, přesto i Veverky získaly pěkné výhry a spoustu bonbonů.
Před polednem jsme se vrátili zpět do klubovny a snědli si obědové zásoby. Dobalili jsme do batůžků pití, malou sváču a také přezůvky, které se staly součástí i odpoledního programu. Po rozdělení do dvou týmů jsme vyrazili směr cyklostezka do Medlešic. V průběhu celého odpoledne plnily oba týmy nelehké úkoly (člunkový běh, házení do dálky a na cíl, sbírání bot po slepu, přenášení bot přes "nebezpečné" území, apod., nechyběla ani překážková dráha na dětském hřišti). Výpravu v podobě táborové etapovky jsme zakončili malým testíkem a se zapadajícím sluníčkem jsme se vraceli zpět do klubovny. Cestou jsme "přepadli" pizzerii, na místě snědli 4 pizzy a zbývající voňavé krabice jsme si vzali "domů".
Po večeři se ujal slova Fanda a seznámil Veverky s tématikou letošní celotáborové hry. Další dvě hodiny si oba týmy prověřovaly, jak se dobře znají navzájem. Bylo veselo, zvláště, když zástupci týmů měli určit podle hlasu své členy. Čas rychle utíkal, nezbylo než roztáhnout karimatky, vybalit spacáky a připravit se na spaní. Rozloučili jsme se Šímou, který odjížděl domů do Pardubic - měl dnes narozeniny, tak aby byl fit na svoji oslavu. Náročný den zakončil Fanda čtením úryvku z prvního dílu World of Warcraft.
A neděle? Do 24 hodin našeho společně stráveného času zbývalo cca 90 minut, během kterých jsme se nasnídali, zabalili všechny věci, vyhodnotili celou akci a uklidili klubovny. O půl desáté nového času končí veverkovský den.
Děkujeme všem zúčastněným za pěkné chvíle a třeba zase někdy někde příště!

VElký VEverkovský DEN se blíží

Napsal Marketa Bartušková .

VEVE DEN aneb VElký VEverkovský DEN se blíží....

KDY? Sobota 26.3.2022 - neděle 27.3.2022
SRAZ? V sobotu v 8.30 hod. před klubovnou
ROZCHOD? V neděli v 9.30 hod. tamtéž (pozor na změnu času)
CO NÁS ČEKÁ?
- BINGO - hra a soutěže mezi oddíly střediska
- Krátká výprava za město
- Táboření v klubovně
CO NA SEBE? Oblečení dle počasí, pohodlné botky, náhradní tepláky,ponožky, triko, mikina
CO DO BATOHU? To náhradní oblečení, pláštěnku, šátek, sváču, pití, tužku + blok/sešit, přezůvky, 2 Kč na tiket, průkazku pojištěnce (stačí kopie)
CO BUDEME JEŠTĚ POTŘEBOVAT?
- Spacák, karimatku, polštářek, pyžamo, možná i plyšáka..
- Hrníček, několik sáčků čaje, lžičku, citron, cukr apod.
- Hygien. potřeby, ručník
- Dobroty k obědu, na snídani, event. na večeři
- Pití (minerálku, šťávu, džus..)
- Baterku
Doporučujeme 1 větší batoh na zabalení všech věcí, který zůstane na klubovně, 1 menší batůžek, který si vezmou děti na BINGO a pak na výpravu.
Pokud někdo z dětí nechce "tábořit" v klubovně, lze se zúčastnit dopoledního, odpoledního (i večerního) programu a poté jít spát domů. (platí pro malé zálesáky).
Doufáme, že nám bude přát počasí a VEVE DEN si všichni pořádně užijeme.....Náčelníci oddílu

INFO Veverek na březen 2022

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v zimě "nespaly"....navzdory všem opatřením, příkazům a zákazům se pravidelně scházely každou středu a nemuseli jsme žádnou schůzku zrušit. Sice nikdo nikdy nevěděl, zda dorazí i příště a tak se program přizpůsoboval aktuálnímu počtu dětí. Postupně ukládáme do paměti písmenka morse abecedy, někdy lehce zašifrované, TOPO značky, zvířata.a další zálesácké znalosti. Soutěžíme ve vázání (i rozvazování) uzlů. Nechybí ani spousta her a zábavy.
Připomeňme si atmosféru vánoční schůzky prostřednictvím foto.

INFO na březen:

Ve středu 2.3.2022 se schůzka nekoná a opět se setkáme dne 9.3.2022 v obvyklém čase. Pozorně si však zapište datum 13.3.2022 (neděle dopoledne) - střediskové setkání na ledě s ostatním oddíly a náčelníky - Ice show. Další důležité datum je 26.3.2022 (sobota) - dopoledne bychom si zasoutěžili s kamarády z ostatních oddílů střediska na BINGU a následovala by oddílová krátká výprava s netradičním závěrem...Více info na oddílové schůzce.

PŘEJEME VŠEM VEVERKÁM HEZKÉ JARNÍ PRÁZDNINY.