JAK VEVERKY tábořily a vyráběly dárečky....

Napsal Marketa Bartušková .

V pátek 1.12.2023 dorazili na táboření jen kluci. Ostatní měli jiný program a účast také ovlivnila nemoc. Když jsme se všichni sešli, vyrazili jsme na plochou dráhu, abychom si zasoutěžili a užili si první sněhové nadílky.
Zhruba po hodině dovádění na sněhu jsme rádi přivítali teplo klubovny. Zde pokračovaly mikulášsko-oříškové hry a postupně si Veverky vytvářely svůj mikulášský balíček. Večer rychle ubíhal, nezbylo než rozbalit karimatky,
spacáky, nezapomenout na hygienu a načerpat síly na návštěvu soustružnické dílny.
V sobotu ráno jsme se posilnili snídaní z vlastních zásob a bábovkou od maminky Bertíka. Vyrazili jsme na vlak a kolem desáté hodiny jsme stáli před dílnami SUPŠHNN v Hradci Králové. Rychlé seznámeni s organizací dne a už jsme procházeli strojovnou a soustružnickou dílnou. Viděli jsme, jak se pracuje na hoblovce, protahovačce, okružní a pásové pile, na soustruhu... Pak začala vlastní výroba dárečků - dóza na tužky, svícínek, mistička a závěr patřil sněhulákům na počítačově řízeném stroji (soustruh) CNC. Zde jsme jen mačkali knoflíky a dívali se, jak vzniká výrobek. Kdo chtěl, nechal si výrobek nalakovat ve stříkárně nebo ho natřel olejem. Po páté hodině odpolední jsme v klubovně vyhodnotili celou akci a duo Fanda na závěr zahrálo pár písniček na kytary. Vše dokumentovala Marketa, které za to velmi děkujeme..

INFO VEVEREK na prosinec 2023

Napsal Marketa Bartušková .

13. TÁBOŘENÍ V KLUBOVNĚ - KDY? KDE, CO....?

Sraz v pátek 1.12.2023 v 18.00 hod. před klubovnou. Rozchod v sobotu 2.12.2023 kolem 18.00 hod.

Co s sebou: spacák, karimatku, polštářek, oblečení na spaní, ručník, hygien. potřeby, náhradní tepláky, mikinu, tričko apod. do klubovny,

Malou sváču na posilnění v pátek večer a něco dobrého v sobotu k snídani, hrníček - lžičku - čaj - cukr - citron - kdo co rád..

Přezůvky, šátek, psací potřeby, blok/sešit....Nezapomeňte na BATERKU(svítící).

Na sebe teplé oblečení, čepici, rukavice, pevné boty...malý batůžek, který si vezmete v sobotu s sebou.

V sobotu oběd a svačinu zajistíme, příspěvek prosím 100 Kč.VÁNOČNÍ schůzka - poslední středa před prázdninami, tj. 20.12.2023 16.00 -
18.00 hod.

Podzimní výprava Veverek 2023

Napsal Marketa Bartušková .

V sobotu 30. září vyrazili Veverky na dvoudenní výpravu na naše tábořiště na Vysočině. Necelou hodinu trvala jízda vlakem a už vystupujeme do chladného rána v Čachnově. Vydáváme se po modré turistické značce a u každého
turistického sezení nás čekají různé úkoly. A nebylo jich málo....Poctivě jsme si prohlédli lovecký zámeček Karlštejn, kde právě probíhaly trhy, dobyli Zkamenělý zámek, vylezli na Perníčky a "malé" Palice. I když chvílemi padla mlha a lehce mrholilo, odpoledne už bylo krásně a výhledy z vrcholů byly kouzelné. Po čtvrté hodině lehce unavené Veverky dorazili do cíle výpravy a hry střídají úkoly k přípravě večeře - donést vodu ze studánky, připravit ohniště se závěsem na kotlík, očistit cibuli, brambory....a uvařit guláš...Nezbyl...U ohýnku nás celým večerem provázelo hrou na kytary "Duo Fanda" a údolíčkem opět zazněly táborové hymny a další písničky. Kouzlo večera dokresloval nádherný měsíc.
Nedělní dopoledne bylo kopií táborového dne - v 7.30 hod. netradiční kytarový budíček, snídaně, hygiena, dopolední zaměstnání...
Hned od rána jsme rozdělali oheň, aby nás nejen hřál, ale připravili jsme si žhavé uhlíky pro naše špízy k obědu. Každá Veverka si vyzkoušela rozdělaní ohně pomocí křesadla. Téměř všichni to zvládli a dokázali by ohýnek nejen zapálit ale i dobře rozhořet. Jak správně zabalit batoh na vícedenní výpravu, co si určitě vzít s sebou a na co nezapomenout, byl další bod dopoledního programu. Mezitím se nám na uhlíkách připravovaly špízy....a také nezbyly. Čas neúprosně ubíhal, zbývalo už jen zabalit batohy, uklidit ohniště, řádně vše zamknout a hurá na vlak, opět do Čachnova. Kolem páté hodiny odpolední si Veverky a jejich batohy vyzvedli rodiče a pokud se zadařilo, tak NĚKDY NĚKDE PŘÍŠTĚ AHOJ.....

P.S. Za splněné úkoly si Veverky losovali lístečky a vznikly pak z toho obrázky, které najdete ve fotogalerii...

VEVERKY zahajují..

Napsal Marketa Bartušková .

Přejeme Veverkám poslední krásné prázdninové dny a budeme se na těšit první středu v září, tzn. 6.9.2023, v obvyklou hodinu, tzn. v 16.00 hod., na obvyklém místě, tzn. před klubovnou naproti Muzeu.
Zdraví náčelníci oddílu.

Veveří INFO na červen 2023

Napsal Marketa Bartušková .

INFO na červen - poslední dvě schůzky, tj. 21.6. a 28.6., prodlužujeme do 19 hod. Oblečení dle počasí, dostatek pití, tužka, papír, šátek.

A pak už jen HURÁ na tábor a na prázdniny.....Hezké léto přejí všem veverkám i neveverkám náčelníci oddílu.

VEVERKY v dubnu 2023

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky se v aprílovém měsíci sešli téměř vždy v plném počtu. Chválíme. Dvě schůzky s velikonoční tématikou probíhaly v klubovně.

Kdo se zúčastnil, zvládnul velikonoční morse, praktické úkoly i test o Velikonocích, odnesl si drobnou sladkost, recept na velikonočního beránka či návod na pletení pomlázky...Ostatní 2 schůzky nám počasí už dovolilo strávit
v našem Městském parku. Na jedné z nich bojoval proti sobě tým děvčat a tým kluků v soutěžích s úvazky (lanem). Závěr schůzky patřil přetahované, která skončila nerozhodně 1:1. Jinak štěstí více přálo děvčatům. Poslední schůzka v měsíci jako již tradičně proběhla v režii Veverek.

INFO na květen: Pokud bude zájem, uskutečníme v sobotu 20.5.2023 výpravu do přírody.

VEVE DEN 2023 - 24 hodin s Veverkami - 3 v 1

Napsal Marketa Bartušková .

- Tak bychom mohli nazvat výpravu oddílu Veverek o víkendu 25.3.-26.3. 2023.

A jak bylo?

ÚČAST - Kdo mohl přijít - přišel. Kdo nemohl přijít - nepřišel, nebo přišel en na část výpravy. Kdo chtěl přijít a nemohl - František a Bořek, neb je doma uvěznila nemoc.

PROGRAM
- a) dopoledne napínavé zápolení mezi oddíly Veverek, Sovíků, Kober, Divočáků a Mravenců ve Vodních zdrojích na BINGU. V soutěžích oddílů vybojováno 1. a 3. místo. Vali si došla pro odměnu za "LINIE". Jen při losování tiketů nám štěstí nepřálo. Žádná Veverka se nedostala k "zásuvkám", aby si mohla odnést drobné dárky nebo naopak je posunout "do koše". V BINGU zvítězili zástupci Kober.

-b) odpoledne bylo na programu "překonání" zámeckého parku ve Slatiňanech a to jakýmkoliv způsobem jen ne chůzí.A ještě k tomu na každém rozcestí další směr ukazovala kostka. Pěkně jsme se vydováděli, některé úseky "šli" i vícekrát. U turistického odpočívadla za parkem se uskutečnila spousta "talířových" her a nechyběla ani hra na schovávanou.

-c) večer proběhlo kytarové vystoupení Fandy s pěveckým doprovodem a návštěva "nákupního centra", která spočívala v plnění úkolů - posilnit se v bufetu, zapamatovat si nákupní seznam, odhadnout hmotnost, obsah, počet, délku...různých balíčků, krabiček, tekutin.. a zvládnout pantomimou vylosovaný příběh. Všechny týmy se s úkolem velice dobře a vtipně popraly. Zlobivá Gabča při nákupu s "maminkou" Adélou rozbila v oddělení svítidel lustr, Ráďa se Šímou a Mikim reklamovali boty, do kterých teklo, Bertík s Přemkem vybírali postel a odborně jim poradila Sandra a Šája se svým týmem vracela špenát, ve kterém našly červa.

JÍDLO - dobroty od maminek a několik druhů pizzy

POČASÍ - 2 krátké přeháňky s mini kroupami venku, 2 větší přeháňky - už jsme byli "pod střechou". Navečer krásná duha.

ZÁVĚREM - děkujeme všem, kteří dorazili a přispěli k dobré náladě po celý VEVE DEN. Děkujeme babičce Bořka a Přemka za skvělou bábovku. Chválíme Bertíka, nováčka a nejmladšího účastníka, že zvládl první společnou výpravu s VEVE a Šímu, který dorazil z Pardubic.. A také děkujeme našemu hostovi Adélce, že s námi vydržela celých 24 hodin, i když nás vůbec neznala.....

Ve fotogalerii najdete foto...


INFO na duben - předvelikonoční schůzka s tématikou Velikonoc dne 5.4.2023 bude prodloužená do 18. hod.

Přejeme všem veverkám i neveverkám krásné svátky - VELIKONOCE.

VEVE DEN aneb VElký VEverskovský DEN 2023 se blíží....

Napsal Marketa Bartušková .

- Kdy, kde a co..

KDY? Sobota 25.3.2023 - neděle 26.3.2023
SRAZ? V sobotu v 8.30 hod. před klubovnou
ROZCHOD? V neděli v 9.30 hod. tamtéž (pozor na změnu času)
CO NÁS ČEKÁ?
- BINGO - hra a soutěže mezi oddíly střediska
- Krátká výprava
- Táboření v klubovně
CO NA SEBE? Oblečení dle počasí, pohodlné botky, náhradní tepláky,
ponožky, triko, mikina,
CO DO BATOHU? To náhradní oblečení, pláštěnku, šátek, sváču, pití, tužku + blok/sešit, přezůvky, 2 Kč na tiket, průkazku pojištěnce (stačí kopie)
CO BUDEME JEŠTĚ POTŘEBOVAT?
- Spacák, karimatku, polštářek, pyžamo, možná i plyšáka..
- Hrníček, několik sáčků čaje, lžičku, citron, cukr apod.
- Hygien. potřeby, ručník
- Dobroty k obědu, na snídani, event. na večeři
- Pití (minerálku, šťávu, džus..)
- Baterku
Doporučujeme 1 větší batoh na zabalení všech věcí, který zůstane na klubovně. 1 menší batůžek, který si vezmou děti na BINGO a pak na výpravu.
Pokud někdo z dětí nechce "tábořit" v klubovně, lze se zúčastnit dopoledního, odpoledního (i večerního) programu a poté jít spát domů. (platí
pro malé zálesáky.)
Doufáme, že nám bude přát počasí a ten VEVE DEN si všichni pořádně
užijeme.....Náčelníci oddílu.

Vánoční schůzka Veverek v roce 2022 - kdy, kde a co?

Napsal Marketa Bartušková .

21. prosince 2022 - poslední schůzka letošního roku - v klubovně vánočně vyzdobené od 16.00 do 17.45 hod.
Budeme se společně vánočně bavit, každý si donese hrníček, lžičku, čajík a vše, co k němu máte rádi, cukrovíčko a něco malého na dozdobení stolu (svícínek se svíčkou, jablíčko, ořechy apod.) A hlavně nezapomeňte vlastnoručně vyrobený dárek (= nekupovaný, i když jednotlivé "součástky, doplňky" mohou být kupované), ale hlavně, aby udělal radost, kdyby jste takový dárek dostali.
Na setkání s vámi se všemi se těší náčelníci.

JAK BYLO? a JAK BUDE? u Veverek

Napsal Marketa Bartušková .

BYLO - dvanácté táboření v klubovně po dvouleté přestávce, na které mělo dorazit dvanáct Veverek, ale nakonec se Šíma omluvil - horečka ho uvěznila v posteli.
BYLO fajn. Navázali jsme na program minulého táboření a šli pokořit další chrudimské "schody". Tentokráte to byly schody okolo Žižkova náměstí. První úkol probíhal na Širokých schodech - co nejdříve posbírat "trhačky", vyběhnout nahoru a tam z lístečků složit zprávu. Na schodech vedoucí na Školní náměstí všichni běhali na čas a přenášeli cestou míčky a na třetích schodech se zahřály Veverky skákáním snožmo - zde nešlo o rychlost, ale o šikovnost, kdo nejdále donese mezi koleny dřevěný hranolek.
BYLO veselo i v klubovně. Malá svačinka a čaj vrátily Veverkám sílu. Rozdělili jsme se na 4 týmy a soutěžili v hádání slov. Své herecké nadání mohli ukázat při předvádění činností a fantazii rozvíjet při určování předmětů "z minulého století". Největší záludností asi byla psací páska do psacího stroje. Závěrem hádali, co všechno může obsahovat táborový kufřík Markety.
Čas rychle ubíhal, nezbylo než se umýt, převléknout, obsadit svá oblíbená místa, rozbalit karimatky, spacáky, posbírat plyšáky..a snažit se usnout, když ostatní ještě švitoří..
BYLO ráno, následovaly další pokyny - umýt se, zabalit, uklidit klubovny, vylovit snídaňové dobroty, zapít čajem a hurá na vyhodnocení. Tentokrát ze starších dětí si putovní veverka našla "nové hnízdo" u Fandy a z mladších dětí nejvíce bodů získal Přemek, který si vedle veverky ještě odnesl kufřík (společně se Šájou a Laurou). Foto najdete na webu.
Děkujeme všem za vzornou účast a snad brzy ahoj na nějaké další akci oddílu.


BUDE - 7.12.2022 pomikulášská schůzka pod heslem "Vyhraj si svoji pomikulášskou nadílku", která bude prodloužená do 18.00 hod.

BUDE - 21.12.2022 vánoční schůzka se vším tím, co k ní patří jako v předchozích letech, prodloužená do 17.45 hod.

(14.12.2022 běžná schůzka 16.00-17.30 hod.)