INFO Veverek na prosinec 2021

Napsal Marketa Bartušková .

Vánoční schůzka Veverek v roce 2021 - kdy, kde a co?

22. prosince 2021 - poslední schůzka letošního roku

V klubovně vánočně vyzdobené od 16.00 do 17.30 hod. (nebo možná o pár minut déle.)

Budeme se společně vánočně bavit, každý si donese hrnek, lžičku, čajík a vše, co k němu máte rádi, cukrovíčko a něco malého na dozdobení stolu (svícínek se svíčkou, jablíčko, ořechy apod.) A hlavně nezapomeňte vlastnoručně vyrobený dárek (= nekupovaný, i když jednotlivé "součástky, doplňky" mohou být kupované), ale hlavně, aby udělal radost, kdyby jste takový dárek dostali. Na setkání s vámi se všemi se těší náčelníci.

Veverky v říjnu

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v říjnu kromě pravidelných schůzek vyrazily na první oddílovou výpravu do přírody. A jak bylo? I když jsme neplánovaně vystoupili ve Vrbatově Kostelci, program výpravy to neovlivnilo. Kudy jsme se toulali? Trasa vedla podél potoka Žejbro, který je provázen lesním skalnatým údolím s peřejnatým řečištěm. Zhruba po 2,5 km jsme dorazili na místo zvané Podskala - přírodně zajímavé strmé opukové stěny a barokní kostel. Dále cestou k Horeckému rybníku jsme mohli obdivovat velké skalnaté bloky. Závěrem našeho putování jsme procházeli lipovou alejí, zámeckou zahradou a nádvořím a pokračovali přes náměstí v Chrasti na nedaleké vlakové nádraží. A co se "dělalo"? Po celou dobu výpravy jsme hráli hry a plnili záludné úkoly náčelníků, ať už samostatně nebo ve dvojicích, s míčkem nebo bez. Tým děvčat a tým kluků měl během cesty nasbírat přírodní materiál a vyzkoušet si rozdělání ohýnku. A kdo byl úspěšný - foto napoví zde. Nechybělo ani opékání všeho, co maminky nabalily do batohů.. A co říci závěrem - počasí nám přálo, vysvitlo i sluníčko. Nefoukal však žádný vítr, a tak plánované "překvapení" přesouváme na příští rok...

INFO na listopad

- poslední schůzkou v říjnu jsme se rozloučili s parkem a proto je třeba na další setkání nosit do klubovny přezůvky, propisku, zápisník (sešit, blok.), pastelky..

Dne 27.10.2021 se schůzka nekoná, další bude ve středu 3.11.2021. Pokud budezájem, uskutečnili bychom v druhé půlce listopadu "táboření v klubovně".

Hezké a pohodové podzimní prázdniny přejí náčelníci.

Podzimní výprava - kdy, kde a co

Napsal Marketa Bartušková .

Kdy ? sobota 16.10.2021
Sraz ? v 9.10 hod. před nádražím ČD pod cedulí Chrudim, odjez vlaku v 9.25 hod.
Rozchod? Cca v 17.45 po příjezdu vlaku
Co na sebe? Oblečení dle počasí, pořádné botky-samochodky, nezapomeňte náhradní tepláky a ponožky, event. triko, rukavice, čepici.
Co do batohu? To náhradní oblečení, sváču, pití - kdocorád na opečení na ohni, šátek, pláštěnku, tužku+papír, průkazku pojištěnce (stačí kopie), 20 Kč (prosíme přesně - děkujeme). Další důležitá věc, kterou si přibalte,je jakýkoliv míček o velikosti max 12 cm v průměru.
Co nás čeká? Putování podzimní přírodou, spousta her a zábavy a určitě super počasí.

Veverky v září

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky se v září sešly pravidelně každou středu téměř v plném počtu. Všechny schůzky až na jednu, kdy je déšť zahnal do klubovny, probíhaly v našem známém parku. Různé soutěže v týmech, míčové hry, honičky v mnoha obměnách vyplňovaly 90 minut veveřích setkání a nechyběla ani hra "Na schovávanou".

Info na říjen - pokud bude zájem, uskutečníme podzimní výpravu do nedaleké přírody a to v sobotu 16.10.2021. Podrobnosti po potvrzení účasti.

Krásné podzimní dny přeji náčelníci VEVE.

Veverky potřetí

Napsal Marketa Bartušková .

Už třetí zálesácký rok oddílu Veverek zahajujeme DRUHOU středu v září..Doufáme, že bude "trvat" déle, jak ty předchozí roky a společně si ho užijeme. Dne 8. 9. 2021 v 16.00 hod. na obvyklém místě před naší klubovnou u Komerční banky se s vámi rádi opět setkáme. Přejeme všem Veverkám i neveverkám hezký zbytek prázdnin a úspěšný start do nového školního roku.

Veverky v červnu 2021

Napsal Marketa Bartušková .

Veverky v červnu dorazily na schůzky téměř vždy v plném počtu. Chválíme. Všechna setkání proběhla v Městském parku, na programu byly různé hry a soutěže, nechyběla ani oblíbená hra "na schovávanou" v závěru schůzek. Naposledy se uvidíme v tomto školním roce ve středu 30. června. Je možné, že někteří z vás už vyrazí na prázdniny, tak vám přejeme hezké léto plné dobrodružství, nevšedních zážitků a nových přátelství. S devíti Veverkami se ještě setkáme na táboře. A pak už jen hurá na prázdniny.

Obnovení schůzek Veverek

Napsal Marketa Bartušková .

Hlášení všem zálesáckým Veverkám. Městský park nás už očekává a pokud počasí dovolí, "zaútočíme" na něj poprvé v tomto roce první středu v červnu, tj.2.6.2021. Sejdeme se jako obvykle v 16.00 hod. před klubovnou naproti Komerční banky, vyřídíme formality a uvidíme, kam půjdeme..Budeme si zase hrát, soutěžit a možná se i schovávat.. Těšíme se na vás!!

Březnový 2021 pozdrav všem veverkám

Napsal Marketa Bartušková .

Pátek 5. 3. - i když ráno padaly ještě sněhové vločky, jaro se blíží... za pár měsíců ho vystřídá léto... léto, které pro mnoho Táborníků znamená 14 dní strávených v přírodě na Vysočině. Doufáme, že se tábor uskuteční. Pokud budete mít zájem se zúčastnit, na stránkách střediska je připravena ke stažení přihláška. Vyplněnou prosím odevzdejte nejlépe elektronicky do konce měsíce března 2021.

Zdraví náčelníci oddílu

Jarní prázdniny 2021

Napsal Marketa Bartušková .

Náčelníci oddílu přejí všem Veverkám i neVeverkám krásné a pohodové jarní 
prázdniny. Pokud to ještě půjde, využijte sněhovou nadílku, která letos
přišla i do měst...bobujte, sáňkujte, bruslete, běžkujte...nebo se jen tak
vypravte na pěší výlet do přírody, přibalte dobroty pro zvířátka a pozorujte
kouzlo zimní zasněžené krajiny...

Veverky v prosinci 2020

Napsal Marketa Bartušková .

Přejeme všem Veverkám i neveverkám hezké zimní prázdniny, vánoční svátky provoněné jehličím a vanilkou, pod stromečkem dárky, které potěší, spoustu pohádek..no prostě vše, co k vánocům patří..Do nového roku přejeme vám i nám, abychom se už brzy setkali a mohli pokračovat v zálesácké činnosti. Pokud jste nestihli zaplatit členský příspěvek v září, prosíme o zaslání na účet střediska č. 220 896 945/0300, ve zprávě uveďte jméno člena. Děkujeme. Pevné zdraví přejeme vám i vašim bráškům, sestřičkám, rodičům a v novém roce AHOJ.