Kobří nocování 2022

Napsal Ondřej Bartušek .

Po rychlém zabydlení klubovny jsme se vydali na noční cestu Chrudimí. Prvním našim cílem byl park na Střelnici, kde jsme měli noční závod po svítících tyčkách. Překonání dvou psích překážek bylo pro všechny brnkačka. Zapojení mozkových závitů na kontrole u Soňky bylo obtížnější, ale i s tím si Kobry poradily a bleskově vyjmenovaly jména všech adventních nedělí. Soustředěnost, přesnost a šikovnost se ukázala u Strejdy. Házení tenisáků do medvědí tlamy a očí už takový úspěch nemělo. Ze soutěžení jsme se přesunuli na náměstí, cestou si objednali pizzy. Po několika fotkách na náměstí jsme se vydali do klubovny. Pizza i teplý čaj každého zahřál. O večerní zábavu se postaraly kartičky Pokémonů nebo stolní hry. Ve spacáku si pak Kobřičky vyslechli 4 napínavé detektivky a zalehli. Ráno, s probuzením prvního v 5:30, bylo po spaní. Procesí na záchod, vrzavé dveře, místo šepotu halekání, to by probudilo i mrtvého. Znovu proběhla hra s Pokémony, lumpárny, balení i snídaně. Kdo chtěl, mohl si dát i horkou čokoládu se šlehačkou a maršmelounem. Rozdali jsme některé ztráty a nálezy, uklidili klubovnu a v sobotu dopoledne se každý vydal domů.

Kobří podzim 2022

Napsal Ondřej Bartušek .

Kobry se už druhým rokem pravidelně schází každý týden v hojném počtu. Dvě podzimní výpravy jsme věnovali výrobě zvířátek z kaštanů. Každý si vytvořil zvířátko dle svých představ a byl na něj patřičně hrdý. Na začátku prosince uskutečníme první oddílovou akci, přespání v klubovně.

Nový oddíl už má své jméno - Kobry

Napsal Alča Beranová .

Nováčci si dali zářijové schůzky trochu ve zkušebním, oťukávacím tempu. Pravidelně se scházíme v hojném počtu, v městském parku řádíme na trávě i houpacích kládách. Na minulé schůzce jsme si zvolili a odhlasovali jméno, Kobry.

V říjnu se pomalu pustíme do zálesáckých aktivit. Těšíme se na vás, vaši náčelníci Alča, Káťa a Strejda.

Nový oddíl pro malé zálesáky

Napsal Pavel Sedlák .

Od září zakládáme nový oddíl dětí ve věku 6-8 let. Máš-li rád/a přírodu, nebojíš se pohodově učit novým věcem, hrát kolektivní hry a mnohem víc, přijď mezi nás. Scházet se budeme pravidelně každý čtvrtek 16:30 - 18:00 v klubovně u muzea. První schůzka proběhne ve čtvrtek 9. 9. 2021, sraz u sochy Josefa Ressela. Teší se na vás Alča a Strejda. Pro více informací můžete volat nebo psát na 607 920 477.