Podzimní oheň 2023

Napsal Pavel Sedlák .

V sobotu 4. 11. 2023 se uskuteční Podzimní oheň. Sraz na tábořišti v 10.00 hodin. Budeme chvilku řezat a uklízet. Až všechno skončí a zasedneme k ohni a zavzpomínáme na hezké léto.

Podzimní oheň 2022

Napsal Jiří Juliš .

Ahoj dospěláčtí kamarádi,

Rok utekl jako voda a přiblížil se čas, kdy se v posledních letech loučíme s tábornickou sezonou. Všichni ale víme, že táborník má sezonu celý rok a nezná špatné počasí :-)

Dnešní doba je náročná a spousta z nás pracuje naplno. Pojďme se proto na chvilku zastavit a užít s klidné podzimní přírody. Spousta z vás ví, že Podzimní oheň nebývá nijak zásadně organizovaný, proto napíši jen rámcový průběh a každý se k nám může kdykoli přidat v průběhu dne.

Potkáme se v sobotu dopoledne na našem tábořišti a připravíme si ohniště a dřevo na večerní posezení. Při práci se dohodneme kam vyrazíme na procházku a kde se zastavíme na oběd.

Navečer se vrátíme na tábořiště, posedíme u ohýnku a opečeme každý aspoň kilo špekáčku, abychom tu zimu přežili :-) A až se nám bude chtít, vyrazíme k domovu.

Pokud uvažujete o účasti na Podzimním ohni, dejte mi prosím pro lepší organizaci vědět

Budu se těšit na sobotní setkání.

Podzimní oheň 2021

Napsal Ondřej Bartušek .

Ahoj kamarádi,

Tuto sobotu proběhne tradiční podzimní oheň na našem tábořišti v Křižánkách. Spousta z vás již dobře ví že se jedná o jen lehce organizované rozloučení s tábornickou sezonou a současně zahájení té nové, protože táborník má v podstatě sezonu celý rok 😊. Dle předpovědi sedmilhářu by nás mělo čekat příjemné podzimní počasí.

Organizační team předpokládá příjezd na tábořiště kolem 10:00. Připravíme ohniště a vyrazíme na procházku po blízkých lesích. Předem jsme se domlouvali že letos vyrazíme na Čtyři palice, Perničky a blízké okolí. Cestou si dáme asi někde kávu a zastavíme se na oběd (nebo někam popojedeme). Vše dohodneme na místě. Až zajde sluníčko, ohřejeme se u ohýnku, zavzpomínáme na vydařené okamžiky dřívějších let a pojíme připravená labužnická překvapení z vlastních zdrojů – zde se fantazii meze nekladou.

Pro všechny dospěláky, kteří ještě na podzimním ohni nebyli, připomínám, že se můžete připojit kdykoli během dne. V případě že plánujete cestu na Křižánky, dejte mi prosím vědět, abychom měli představu, jak velkou vatru připravovat 😊

 

Julíšek

Podzimní oheň 2019

Napsal Julíšek .

taborakKaždý, kdo pravidelně sleduje kalendář s celoročním plánem akcí, zajisté ví, jak významné je datum 2. 11. 2019. V tento den se bude naše křižánecké tábořiště hemžit spoustou zálesáků. Na tábořišti se potkají členové oddílu Jelenů, kteří zde budou na své výpravě a zálesáci, kteří se zde symbolicky rozloučí s letošní sezonou. Každoroční Podzimní oheň má vždy podobný program. Dopoledne se sejdeme na tábořišti. Připravíme si ohniště na večer a domluvíme se na trase procházky. Po návratu zapálíme ohýnek, opečeme nějakou mňamku a zavzpomínáme na uplynulý rok.

Program přes den není nijak regulovaný a může být skupinový i individuální. V případě potřeby nějaké domluvy kontaktujte Julíška 

Fotky z Podzimního ohně 2018

Napsal Julíšek .

Krajima PodzimniOhen 2018V sobotu 3. 11. proběhl Podzimní oheň. Počasí sice nebylo ideální, ale sešli jsme se na tábořišti v Křižánkách, udělali výlet po okolí a za tmy zapálili oheníček a zavzpomínali na akce uplynulého léta. Nebylo nás moc, ale užili jsme si to. Ve fotogaleii můžete mrknout na fotky, fotila Marketa.

Podzimní oheň 2018

Napsal Julíšek .

podzimni ohen 2017Jelikož jistě sledujete náš kalendář akcí našeho střediska, tak vás nepřekvapí tato aktualita, která přichází tak trochu na poslední chvíli. Tuto sobotu 3.11. se zase po roce sejdeme v našich oblíbených Křižánkách na vrcholné akci každého podzimu. Ano, je tu PODZIMNÍ OHEŇ. Sraz účastníků bude na našem tábořišti v sobotu v 10.00 hodin. Připravíme si ohniště na večer a vyrazíme na procházku do okolí. Cestou se zastavíme ochutnat kulinářské speciality místních chalup. Večer, kolem 17:00 hodiny, zapálíme ohýnek, zavzpomínáme na ostatní kamarády a na úspěchy letošního roku, pamětníci nám povědí, jaké to bylo, když se Štefánikem zakládali republiku a třeba si i zazpíváme. Nezapomeňte si vzít k ohni i něco na zub, bude se to hodit (guláš letos vařit nebudeme). Samozřejmě můžete přijet až na večerní program. Prosím účastníky, aby mi jen krátce dali vědět, abych mohl reagovat, kdyby nastala nějaká změna. Julíšek

Podzimní oheň 2017 je za dveřmi

Napsal Julíšek .

podzimni ohen 2017Přátelé, kamarádi, tuto sobotu se na našem tábořišti v Křižánkách uskuteční další z každoročních Podzimních ohňů. Počasí by nám mělo přát. Bude sice chladno, ale věřím, že nebude pršet a sluníčko, které bude vykukovat mezi mraky nám ukáže krásy podzimní přírody. Ohýnek zapálíme po setmění (mezi pátou a šestou hodinou), ale někteří dorazí již dopoledne, připraví ohniště a vyrazí na procházku po okolí. Věřím, že se večer kolem ohýnku sejdeme a zavzpomínáme na letošní rok a na ostatní kamarády. Účast hlaste Julíškovi.

Povídání o Podzimním ohni 2016

Napsal Julíšek .

podzimni ohen 2V sobotu 5. listopadu se uskutečnila na našem Křižáneckém tábořišti každoroční akce „Podzimní oheň“, která tak nějak ukončuje symbolicky každý tábornický ročník. Počasí nám přálo, na sobotu jsme mohli zapomenout na déšť a jen při procházce jsme občas čelili lehkému větříku...prostě krásný, polojasný podzimní den.

Sešli jsme se dopoledne na tábořišti celkem v hojném počtu. Poklidili jsme na tábořišti pár drobností, co tu zůstalo po návštěvách a z lesa přinesli chrastí na zátop a dřevo na oheň. Na zahřátí pomohl uvařený čaj při jehož popíjení se doladila letošní trasa podzimní procházky. Vyrazili jsme po čachnovské cestě až k bývalé lesní školce u Zkamenělého zámku. Tady se v lese dalo najít i pár zbytků sněhu z předchozích dnů. Na koulování, ani stavbu sněhuláka to nebylo, ale jako předzvěst zimy to byl jasný vzkaz. Přes Zkamenělý zámek, právě opravovaný Karlštejn a plné golfové hřiště jsme dorazili do Svratky. Teplá polévka a nějaké jídlo nám udělalo radost a dodalo sílu na cestu zpět. Cestu přes Cikánku, Fixův mlýn do Křižánek jsme již absolvovali za šera a začínajícího večera.

Na tábořišti jsme z přichystaného dřeva připravili oheň a po krátkém zhodnocení odpolední procházky jsme ohýnek zapálili. Krásně se nám to povedlo bez použití sirek a zapalovačů. Při pohledech do plamenů se vzpomínalo na spoustu událostí, které se za tento rok stali. Opékání a pojídání špekáčků se střídalo se zpěvem a hraním na kytaru, takže jsme si skoro nevšimli jak rychle plynul čas. Uhasili jsme ohýnek a vyrazili směr Chrudim, kam jsme dorazili kolem jednadvacáté hodiny.

Sobotní den jsme si všichni moc užili, pevně věřím, že příští rok se nás sejde ještě víc. Ve fotogalerii můžete mrknout na fotky.

Podzimní oheň 2016

Napsal Julíšek .

taborakAhoj kamarádi, rok se s rokem sešel a je tu zase podzim. Ti, kteří sledují celoroční kalendář akcí, jistě vědí, že tuto sobotu 5. 11. se uskuteční Podzimní oheň, což je již tradiční akce na rozloučení s tábornickou sezonou. Jelikož bylo poslední dobou několik větších akcí, na kterých jsme mohli spoustu vzpomínek probrat, pojmeme letošní Podzimní oheň v lehčím duchu. Organizačně klíčová informace bude tudíž jen čas zapálení ohně, který plánuji na 18:00. Posedíme, postojíme, opečeme buřtíky, popovídáme si o všem co se ještě neprobralo a zavzpomínáme. Zatím nemám potvrzeného nikoho s kytarou, tak to na zpěv moc nevypadá. S největší pravděpodobností pojedeme ve večerních hodinách domů. Na sobotu sice nehlásí nijak nádherné počasí, ale určitě můžete cestu na Podzimní oheň využít i k odpolednímu výletu do Žďárských vrchů. Jestli víte, že se v sobotu v Křižánkách objevíte, dejte mi prosím vědět, aby byl přehled – není povinné.

Jirka Juliš

Fotky z Podzimního ohně 2015

Napsal Ondřej Bartušek .

podzimni ohenV sobotu 31. 10. 2015 proběhl Podzimní oheň 2015. Ve fotogalerii můžete mrknout na fotky. Fotila Marketa. Díky za organizaci patří Julíškovi.