Podzimní výprava Berušek – Branžež

Napsal Berušky .

Naše výprava Berušek tentokrát směřovala do Středočeského kraje, nedaleko Mladé Boleslavi, do malé vesničky Branžež. Berušky z Pardubického kraje (Verča, Burkoňky a Viki se Strejdou a Alíkem) přijeli do Branžeže společně autem. Pražanda přijela po vlastní ose a paní domácí dorazila už o den dříve.

Ve středu po příjezdu nás Evík, jakož to hostitelka, uvítala s otevřenou náručí, po nastěhování jsme se ubytovali na místní půdě a započali náš první výlet do sousedního lesíka na kešku. Tu jsme po dlouhém bádání nalezli. Mezitím Strejda vyzvedl Áňu na zastávce o 10 km vedle. Následoval první pořádný 17 km okružní výlet k Suhrovickým rybníkům, kde jsme si našli kamaráda Boba (nutrie), lanovkou nakrmili králíka bydlícího na ostrově a vydováděli se na houpačkách. Pokračovali jsme na rozhlednu Čížovka, která byla bohužel zavřená, ale i tak jsme se vydováděli s kukuřicí pod ní. Výhledy i blbnutí na louce bylo báječné. Po návratu na chatu jsme se vydatně najedli, abychom měli energii na pěvecký večer. Později jsme zalezli na půdu a po dlouhém drbání Kolouchů a Jelenů jsme šli spát.

Podzimní výprava Berušek

Napsal Alča Beranová .

Sešli jsme se v pátek 15. 11. v 17 hod. na nádraží v Chrudimi. Přijely místní, vzdálenější i nejvzdálenější Berušky. Jeli jsme dvěma auty. Alčino si zabral tým červených bund a druhé auto, Strejdy, obsadil tým černých bund. Do Křižánek jsme dorazili za tmy. Ještě bylo vše zamknuté, všichni pasažéři seděli v autě a už tu bylo první zranění. Naše nejmenovaná Beruška z Mladé Boleslavi běžela vedle panelovky, znenadání se před ní zvedla zem a chytla zajíce. Roztržené nové kalhoty, podvlíkačky a krvavé koleno bylo důkazem drtivého pádu. Počkali jsme na posledního člena výpravy, Lůcu, která se kvůli hudebce dostavila po vlastní ose později. Po rychlém zabydlení maringotky jsme si stihli zahrát dvě noční hry (Sardel a Majáky) na tábořišti i na Kótě. Zahrát si více her nám nedovolil silný vítr. Unaveni ze sezení v autě a hraní dvou her jsme ulehli do spacáčků ve vyhřátém sídle Radka a Vlastičky.

Berušky, hurá na podzimní výpravu 2019

Napsal Alča .

Berusky 2019Berušky, hurá na výpravu. Na táboře jsme se s předstihem domluvily, že na podzim vyrazíme na první společnou výpravu. A je to tady. 

pátek 15. 11. v 16:55 se sejdeme před budovou ČD v Chrudimi. Vrátíme se v neděli 17. 11. v 15:00, abyste se všechny dostaly včas domů. Upozorňuji, že oba časy se můžou změnit, každopádně NIKOMU neujedeme, počkáme na všechny, co se mi nahlásily.

Když vše půjde dle dosavadních plánů, část cesty půjdeme pěšky, takže vše sbalte do batohu, ať máte volné ruce. Baterku, čelovku a reflexní pásky si nechte v horní kapsičce, po vystoupení budou okamžitě potřeba. S sebou klasiku na víkendovou výpravu (spacák, teplé oblečení => určo kulíška s rukavicemi, kvalitní boty, jídlo a pití na dva dny, ešus, hrníček, lžíce, hygošku, šátek, tužku + papír, kartičku pojišťovny, pláštěnku – dle počasí). Jedeme na Křižánky, místní klima všechny znáte. V případě dotazů volejte, pište.

Berušky rytířkami Kamelotu!

Napsal Ondřej Bartušek .

Tábor se nám kvapem blíží a doufáme, že se těšíte tak jako my! 

 

Vaše Kačka, Barča a Baruš 

První schůzka v novém školním roce

Napsal Ondřej Bartušek .

beruskyZdravím všechny Berušky od těch malých až po ty velké a ráda bych jim podala info o schůzkách v letošním roce. Bohužel všechny tři vedoucí jsou momentálně zaneprázdněny studiem ve vzdálených městech a proto není možnost mít samostatné schůzky, ale zasedla rada a schválila následující řešení: a to že velké Berušky budou chodit na schůzky s Orlíky ve čtvrtek v 16:30 (poprvé 3.9.) a malé Berušky tedy Berunky zůstanou s Koloušky jako to bylo v předešlých letech tedy v pondělí v 16:30 (poprvé 7.9.). Doufám, že mi to všechny Berušky odpustí a já budu dělat vše proto, abych si rozumně zařídila rozvrh a mohla se s vámi nadále stýkat. Děkuji všem za pochopení, Káťa :)

První oddílová schůzka

Napsal Ondřej Bartušek .

beruskyPrázdniny se nám bohužel chýlí ke konci, ale mám pro vás dobrou zprávu! Opět nás čekají oddílové schůzky :) Ta první se uskuteční hned v pondělí 1. 9. v 16:00. Sraz u klubovny před muzeem. Snažte se dorazit všechny, připravte si rozvrh a seznam kroužků, abychom se mohly domluvit a vyhovovalo to všem. Těšíme se na vás! 

.

Tábor se blíží!

Napsal Ondřej Bartušek .

beruskyVšichni jsme už moc natěšení na putování za ohněm, ale ráda bych připomněla pár důležitých věcí, co s sebou. Především nezapomeňte červené beruščí tričko! Většina Berušek jej již má a pro ty co jedou na tábor poprvé, trička vyrobíme (cena 45,-). Dále je důležité mít správný obleček, proto oprašte staré kůže a nabrušte své zbraně. A nakonec tři hadrové koule.

Sraz dětí před odjezdem v 12:30 před podejnou optiky na Masarykově náměstí. Moc se na tábor strávený s vámi těšíme, Berušky! 

Kačka + Barča + Baruš 

 

.

Beruščí veselé Velikonoce 2014

Napsal Ondřej Bartušek .

velikonocni vajickoTak jak jste si užili Velikonoce? Doufám, že jste, holky, neutrpěly velkou újmu a uvidíme se na příští pondělní schůzce 28. 4.

Už se na vás těšíme! :)

.

Beruščí Vánoce 2014

Napsal Ondřej Bartušek .

vanoceNezapomeňte, že v pondělí 16. 12. bude vánoční schůzka. Vemte si sebou hrníček, lžičku a čaj na zahřátí, ochutnávku cukroví a hlavně VLASTNORUČNĚ vyrobený dáreček. 

Jedná se o poslední schůzku v tomto roce, další bude až 6. 1. 2014 :) 

.

První zářijová schůzka

Napsal Ondřej Bartušek .

beruskyJe to smutné, já vím, ale prázdniny se nám krátí a proto vám chci připomenout první schůzku v tomto školním roce. Uskuteční se v pondělí 2. 9. v 16:00 před klubovnou u muzea. Na ní domluvíme veškeré podrobnosti, jako kdy se budou schůzky konat a pod. Bohužel nemůžeme zaručit, že to budou opět pondělky, protože nám náš volný čas diktuje škola a její rozvrh, ale budeme se snažit všem vyjít vstříc :)) 

Užívejte si zbytek prázdnin a v září se na Vás moc těšíme! :)

.