Krásné Velikonoce 2021

Napsal Pavel Sedlák .

Vedení střediska přeje všem krásné Velikonoce. Užijte si svátky a hlavně hodně zdravíčka.

VESELÉ VÁNOCE!

Napsal Pavel Sedlák .

Krásné prožití svátků vánočních,
hodně zdraví, štěstí a úspěchů
v novém roce přeje

ZÁLESÁK TÁBORNÍCI CHRUDIM

Vánoční Křižánky 2020

Napsal Pavel Sedlák .

V neděli 20. 12. 2020 v 15:30 vyrazíme na akci Vánoční Křižánky, kdy na našem tábořišti Pod Horkou zapálíme ohníček, ozdobíme stromeček, zazpíváme koledy a nadělíme si dárky. Během akce proběhne i zasedání střediskové rady. Těším se na velkou účast.

Registrace na rok 2021

Napsal Pavel Sedlák .

Členský příspěvek pro registraci na rok 2021 se bude posílat na účet (220896945/0300). Pro identifikaci platby uveďte ve zprávě jméno člena. Náčelníci oddílů, připomeňte, prosím, platbu svým členům. O připomentí hráčům prosím i kapitány zálesáckých hokejových týmů.

"Co by bylo v listopadu 2020"

Napsal Ondřej Bartušek .

Listopad se nám blíží ke svému konci a díky nouzovému stavu se nemohlo uskutečnit pár střediskových akcí. Pojďme se ve zkratce podívat, jak by listopad vypadal za normálních podmínek.

Podzimní oheň

31. 10. – 1. 11. 2020

V sobotu 31. října se uskutečnila na našem Křižáneckém tábořišti každoroční akce „Podzimní oheň“, která tak nějak ukončuje symbolicky každý tábornický rok. Počasí nám přálo, na sobotu jsme mohli zapomenout na déšť a jen při procházce jsme občas čelili lehkému větříku...prostě krásný, polojasný podzimní den.

Sešli jsme se dopoledne na tábořišti celkem v hojném počtu. Poklidili jsme na tábořišti pár drobností, co tu zůstalo po návštěvách a z lesa přinesli chrastí na zátop a dřevo na oheň. Na zahřátí pomohl uvařený čaj, při jehož popíjení se doladila letošní trasa podzimní procházky.

Po odpolední procházce jsme na tábořišti z přichystaného dřeva připravili oheň a po krátkém zhodnocení odpolední procházky ohýnek zapálili. Krásně se nám to povedlo bez použití sirek a zapalovačů. Při pohledech do plamenů se vzpomínalo na spoustu událostí, které se za tento rok stali. Opékání a pojídání špekáčků se střídalo se zpěvem a hraním na kytaru, takže jsme si skoro nevšimli, jak rychle plynul čas. Uhasili jsme ohýnek a vyrazili směr Chrudim.

Sobotní den jsme si všichni moc užili, pevně věřím, že příští rok se nás sejde ještě víc.

Halové hry

21. 11. 2020

V sobotu 21. listopadu jsme se sešli v hale na střední průmyslové škole, abychom si užili pár hodin sportovních aktivit. Jako první na řadu přišel volejbal. Obě sestavy byly našlapány nadšenci této hry a utkání mělo vysokou úroveň. Černí Obři měli na střídání 3 hráče a mohli zkoušet různé herní varianty. V prvním setu oba týmy poslaly na hřiště nejsilnější sestavu. Černí Obří jej vyhráli 25:23 a ujali se zaslouženě vedení 1:0. V druhém setu poslali na hřiště tři čerstvé hráče. Draci hráli ve stejném složení, protože neměli nikoho na střídání. Druhý set ovládli Draci a vyrovnali na 1:1. Do třetího části nastoupili Obři opět v nejsilnějším složení. Draci statečně vzdorovali a prohráli po napínající koncovce 32:34. Ve čtvrtém setu srovnali na 2:2 a šlo se do tiebreaku. V této fázi hry by se dala za klíčovou hráčku označit Terka Holubová. Její přesné nahrávky a tvrdá podání rozhodla o výhře Obrů 22:20 a 3:2 na sety.

Florbalové utkání bylo ve vysokém tempu. Oba týmy létaly nahoru dolu. Přesnější mušku měli Draci a poslední zápas, který se počítá do celoroční soutěže vyhráli 6:4.

Na konec dopoledne proběhlo futsalové utkání. Zápas byl plný osobních kontaktů a technické vyspělosti. Většinu hrací doby mělo na vrch mužstvo Černých Obrů, ale i tak byl zápas vyrovnaný a z vítězství se radoval tým Obrů 4:3.

Chtěl bych poděkovat oběma týmům za obětavé výkony a vysokou účast na letošních Halových hrách. Díky i Petrovi za zajištění tělocvičny.

Pěkný 17. listopad 2020

Napsal Pavel Sedlák .

Nezapomeňte si připomenout, proč je 17. listopad státním svátkem. K poctě státního svátku posíláme fotovzpomínku z letošního tábora. Foto: Ondra.

Símě a Jirkovi se narodila holčička

Napsal Pavel Sedlák .

Ve čtvrtek 15. 10. v 18.12 se Símě a Jirkovi narodila Ela, vážila 3560 g a měřila 49 cm. Mamka i Ela jsou v pořádku. Přejeme hodně zdraví, štěstí a rodičům klidné noci.

Činnost Táborníků Chrudim pozastavena od 9. října do odvolání

Napsal Pavel Sedlák .

V reakci na rozhodnutí přijímaná státními institucemi a s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci se s platností od 9. 10. 2020 do odvolání pozastavují všechny střediskové akce pro děti, oddílové schůzky a výpravy. Mimoškolní činnost s dětmi je dle usnesení vlády č. 995 a 996 ze čtvrtka 8. října zakázaná od 9. října do 25. října 2020. Doufejme, že se situace co nejdříve zlepší a budeme moci činnost obnovit.

Schůzky všech oddílů pokračují

Napsal Pavel Sedlák .

Schůzky všech oddílů pokračují i za nouzového stavu, samozřejmě za dodržování všech nařízených opatření.

Vzpomínka na Sendyho 2020

Napsal Pavel Sedlák .

V pátek 25. 9. to byly tři roky, kdy nás opustil zakladatel a náčelník střediska Zálesák – TÁBORNÍCI Chrudim Stanislav Rychlý, známý všem pod přezdívkou Sendy. Zavzpomínejte na nějakou pěknou tábornickou chvilku prožitou s ním.