Krakeni - první schůzka v září 2020

Napsal Ondřej Bartušek .

První schůzka Krakenů v novém školním roce proběhne ve čtvrtek 3. 9. od 16.30, sraz bude jako vždy u klubovny. Těšíme se na velkou účast a vaše zážitky z prázdnin!

Návrat Krakenů

Napsal Ondřej Bartušek .

Po dlouhé odmlce hlásíme návrat k pravidelné zálesácké činnosti. První pokoronová schůzka proběhne 28. 5. 2020 od 16:30 v klubovně u Ressla. Tábor se nám blíží, tak bude určitě co probírat.

Prosíme o dodržení stanovených pravidel Náčelníkem střediska.

Těšíme se na velkou účast!

Attachments:
Download this file (Prohlášení.pdf)Prohlášení člena

Krakení báseň o přežití

Napsal Krakeni .

Úsměv z tváře rázem spad

přežití má každý rád

kilometrů jenom pár

kdopak by se lesa bál.

 

Bolí nohy, hlava, tělo

Peťan dostane fakt dělo

kopců vylezli jsme tisíc

cesta pro nás trvala měsíc.

Výprava aneb Krakeni na cestě za planetami

Napsal Kuba Kožíšek .

Jako každé podzimní prázdniny jsme letos vyrazili na všemi očekávanou výpravu. Naší základnou se opět stala naše chalupa na Františkách, ovšem tentokrát jsme se vyprali vlakem. Ten nás ve večerních hodinách dovezl do Pusté Kamenice, odkud jsme se vyzdobeni svíticími náramky přesunuli po svých až do František. Noční bojovka na začátek, kdy jsme měli za úkol zapamatovat si testament Jana Jindřicha z Lipky, bavila každého trochu jinak. Než k ní ale došlo, tak si naši náčelníci vyzkoušeli hru ‚,Najdi svůj oddíl, který se chce vyhnout venkovní aktivitě,,. Mimo bojovky nechyběla ani degustace sladkých i slaných dobrot, stolní hra Dixit a dlouhé povídání.

Fotky Krakeni na Františkách 2019

Napsal Ondřej Bartušek .

Krakeni2019Ve dnech 25. - 27. 10 2019 proběhla tradiční podzimní výprava Krakenů na Františky. Ve fotogalerii můžete mrknout na fotečky z foťáku Petra.

A je po táboře...

Napsal Ondřej Bartušek .

Krakeni1

Letošní tábor utekl jako voda a chtěli bychom Vám poděkovat za parádních patnáct dní a doufáme, že se s většinou uvidíme na pravidelných schůzkách během školního roku.

Nejbližší střediskovou akcí bude Setkání zelenáčů (20. 9. - 21. 9. 2019) na tábořišti v Nesměni. Věříme ve velkou účast našeho oddílu.

Přejeme krásné a pohodové prázdniny!

Ice Show a Sendy Cup 2019

Napsal Ondřej Bartušek .

ice5V neděli 24. 3. 2019 od 8.45 se uskuteční další ročník oblíbené Ice Show na zimním stadionu v Chrudimi. Nejdříve nás čekají dvě hodiny her a soutěží. Zlatým hřebem na závěr bude tradiční exhibiční hokejové utkání o Sendy Cup mezi Rudými draky a Černými obry.

Na obou stranách nastoupí špičkový technici, urputní bojovníci a excelentní bruslaři. O utkání je velký zájem a zbývá pouze několik desítek vstupenek, tak neváhejte a přijďte včas. 

Žádáme fanoušky obou mužstev, aby fandili slušně a nepoužívali žádnou pyrotechniku.

Vánoce u Krakenů

Napsal Ondřej Bartušek .

zlate vanocni svickyVánoční schůzka proběhne 20. prosince 2018 od 16:30 do 18:00 hod v klubovně u muzea.

Nezapomeňte: vlastnoručně upečený sladký či slaný dárek, hrnek, lžičku, čaj, svíčku, prskavky a další Vánoční vymoženosti.

Těšíme se na velkou účast.

Podzimní výprava Krakenů 26. - 28. 10. 2018

Napsal Kuba Kožíšek .

Krakeni2018Tak jsme se zase po roce vypravili na výpravu, pro změnu opět na chalupu na Františky. Značná část osazenstva, už tak oslabena po pravidelné páteční lekci v tanečních, dorazila po 23 hodině večer. Jako obvykle jsme se zabydleli v šestilůžkovém pokoji, kde nás spalo sedm – Mára vyhrál místo na matraci na zemi. Večer jsme strávili klasicky sledováním roztodivných videí na sociálních sítích a tak podobně. Hned ráno jsme byli donuceni vyběhnout na rozcvičku ven, kde poměrně dost pršelo, takže to žádná sláva nebyla. Sotva jsme zhltli vydatnou snídani a už jsme byli na cestě směr Lucký vrch. Počasí příliš nepřálo, ale i tak byla nálada výborná. Nikde nikdo, všude mokro a déšť. Ani nepříznivé podmínky však neodradily naše náčelníky od her jako  Bomba a Počítání. Také jsme se cestou dozvěděli, kolik milimetrů mají rozchod železniční tratě na území ČR nebo zajímavé informace o místních lesech. Dokonce jsme potkali místní domorodce, jejich domestikovanou zvěř a též jejich primitivní zemědělské stroje.

Karma nám přála, jelikož restaurace na Luckém vrchu byla otevřena. Pohostili nás roztodivné paní, jídlo dobré, docela obvyklé, dezert o poznání méně, samozřejmě nechyběla ani kvalitní četba v podobně časopisů a knih a také skvěle naladěné piano. Když jsme odcházeli, karma si to asi rozmyslela a opět začalo pršet. Návrat zpět byl nekonečný, takže jsme skoro až líbali práh chalupy, když jsme se vrátili do tepla a do sucha. Během zbytku odpoledne a večera, zatímco vedoucí rozváželi kontroly na večerní orienťák, jsme si uspořádali menší čajový dýchánek, jenž málem skončil tragicky, jelikož jsem se řízl o rozbitou skleničku  a skoro jsem přišel o prst. Naštěstí jsme už zbylý čas přežili ve zdraví, a tak nám nic kromě naší únavy nebránilo vydat se na orienťák. Někteří byste si asi mysleli, že jsme docela saláti, ale zvládli jsme se vrátit zpátky cca po dvou hodinách a měli jsme skoro všechny kontroly. Na nic dalšího už nám energie nezbyla, takže jsme ulehli a usnuli.

Nedělní dopoledne jsme zasvětili paintballu v nedalekém Proseči, kam nás přijeli posílit starší zálesácké jednotky. Vyzkoušeli jsme několik variant her, ovšem bolesti jsme se snad nikdo nevyhnul. Každopádně si dopoledne více či méně užil každý. Závěr výpravy završilo jen vaření společného oběda, kde jsme ukázali vedoucím, kdo je za plotnou pán a pochutnali jsme si na skvělém mase. Nakonec už jen balení a odjezd zpět domů. Letošní výprava nám dala opět spoustu skvělých zážitků a stmelila náš kolektiv. Snad se zase brzy někam vypravíme. Ve fotogalerii můžete mrknout na fotky, fotil Petr.